Gwardia wraca do walki o punkty [VIDEO]

Po ponad dwutygodniowej przerwie reprezentacyjnej wznowione zostaną rozgrywki PGNiG Superligi szczypiornistów. Zawodnicy opolskiej Gwardii dziś (piątek 2.11) zagrają u siebie z Chrobrym Głogów. Początek spotkania w Stegu Arenie o godz. 18.30.

W czasie przerwy, reprezentacja Polski grała dwa mecze eliminacji mistrzostw Europy. Najpierw pokonała w Ostrowcu Kosowo 37-13, a potem przegrała z teoretycznie dużo słabszą od siebie kadrą Izraela na wyjeździe 24-25. Udział w tych meczach wzięli dwaj gwardziści: bramkarz Adam Malcher oraz lewy rozgrywający Antoni Łangowski. Dodatkowo w drugiej reprezentacji kraju w dwóch wygranych wyjazdowych meczach z Kadrą B Czech grał obrotowy naszego klubu Jan Klimków.

Teraz wracają do obowiązków klubowych, a tym najbliższym będzie mecz z Chrobrym. To starcie dwóch sąsiadów w tabeli. Po ośmiu kolejkach Gwardia jest szósta i ma 13 punktów. Chrobry jest tuż za nią i ma o punkt mniej. Zwycięstwo pozwoli więc podopiecznym trenera Rafała Kuptela odskoczyć od głogowian w tabeli. Muszą jednak uważać. Chrobry to dość nieobliczalna drużyna. Teoretycznie jest słabsza od Gwardii, ale nie na tyle, by nie móc sprawić niespodzianki.

W opolskim zespole wykluczony jest występ leczącego od trzech tygodni kontuzję rozgrywającego Kamila Mokrzkiego. Jego brak to spore osłabienie, bo żaden inny zawodnik nie potrafi tak dobrze prowadzić gry zespołu, jak on. Gwardia do tej pory w lidze nie zachwycała, ale w swoim ostatnim meczu w 8. kolejce nieco ponad dwa tygodnie temu efektownie pokonała Stal Mielec na wyjeździe (39-28), co może wskazywać na to, że dyspozycja opolan rośnie. Czy tak faktycznie jest, przekonamy się w piątkowy wieczór. Mecz transmitować będzie stacja nsport+, ale my przede wszystkim zapraszamy kibiców do hali. Transmisja telewizyjna nijak się bowiem ma do emocji przeżywanych na trybunach.

Na kibiców czekać będzie dodatkowa atrakcja. Otóż do Opola przyjechał puchar za mistrzostwo świata zdobyty nieco ponad miesiąc temu przez polskich siatkarzy. Dziś zostanie on wystawiony w Stegu Arenie. Będzie więc wyjątkowa okazja zrobić sobie zdjęcie z tym okazałym trofeum.

Na zdjęciu w niebieskim stroju Antoni Łangowski, który w przerwie w rozgrywkach ligowych zagrał dwa mecze w reprezentacji Polski. Fot. Mariusz Matkowski.

Filmowe zaproszenie zawodników Gwardii na mecz z Chrobrym.

Zapowiedź meczu z Chrobrym Głogów 02.11.2018

The G-Team – wracamy do gry!!! Już w najbliższy piątek 2.11. o 18:30 w Stegu Arena Opole gramy z KS SPR Chrobry S.A.. Musicie tam być i wspierać nas głośnym dopingiem!!!!!