Gwardia zbroi się przed kolejnym sezonem

Jeszcze sporo meczów pozostaje opolskiej Gwardii do rozegrania w sezonie 2020/21, jednak nowy zarząd już myśli o kolejnym. Umowy z klubem podpisało dwóch perspektywicznych zawodników.

Piotr Jankowski

Do „Gangu Kuptela” dołączył urodzony w 2002 roku bramkarz Jakub Ałaj. Zawodnik Szczypiorniaka Olsztyn, a jednocześnie uczeń SMS-u Kielce ma na swoim koncie występy na zapleczu ekstraklasy, ale i w młodzieżowych reprezentacjach Polski. – Tak naprawdę od dłuższego czasu śledzę losy Gwardii i sam klub robi na mnie spore wrażenie. Myślę, że to idealny kierunek pod kątem mojego rozwoju i cieszę się, że udało się sfinalizować ten kontrakt – przyznaje w rozmowie z oficjalną stroną klubową Ałaj.

Drugim zawodnikiem, który od 1 lipca dołączy do opolskiej ekipy będzie Miłosz Bączek. Rozgrywający także urodził się w 2002 roku.Obecnie jest również zawodnikiem SMS-u Kielce i może pochwalić się występami z orzełkiem na piersi. – Bardzo się ucieszyłem, gdy pojawiła się ta oferta, bo to dla mnie wielka szansa. Wiem, że Gwardia pozwoli mi się rozwinąć na tyle, by na dobre ruszyć do przodu. Chcę pokazać innym praworozgrywającym i kibicom w całej Polsce, że w Opolu dokonali właściwego wyboru – przyznaje na wstępie.

Na zdjęciu opolscy szczypiorniści podczas ostatniego meczu w Stegu Arenie. Fot. Mariusz Matkowski