Hiszpański klub był zainteresowany rozgrywającym Gwardii

Szymon Działakiewicz, który w minionym sezonie debiutował na parkietach PGNiG Ekstrakligi miał ofertę z Ademaru Leon. Hiszpański zespół od lat rywalizuje w rozgrywkach Ligi Mistrzów i jest czołowym zespołem ligowym.

Piotr Jankowski

Nie był to jednak jedyny zespół, który wyraził zainteresowanie Działakiewiczem. Jak za pośrednictwem Twittera zakomunikował dyrektor sportowy Gwardii – Tomasz Wróbel, 20-latka do swojej drużyny chciał także Vardar Skopje. Do żadnego transferu jednak nie dojdzie, bowiem opolski klub się na to nie zgodził. Kontrakt rozgrywającego obowiązuje jeszcze przez dwa sezony.

Działakiewicz przeniósł się do Opola przed sezonem 19/20 po zakończeniu nauki w SMS-ie ZPRP Gdańsk. Kontuzja Przemysława Zadury pozwoliła mu wskoczyć z marszu do pierwszego składu. W 31 meczach reprezentant Polski juniorów zdobył 88 bramek. Nic więc dziwnego, że pojawiło się zainteresowanie z Hiszpanii. Jak donosi TVP Sport, jeden z managerów chciał przeprowadzić także transfer młodego rozgrywającego Gwardii do wciąż aktualnego triumfatora Ligi Mistrzów, Vardaru Skopje.

Wcześniej także Ademar Leon, a właściwie jego trener Manolo Cadenas widział w swojej drużynie innego Gwardzistę – Jana Klimkowa. Szkoleniowiec pracował kiedyś w Wiśle Płock i zawsze powtarzał, że w Polsce jest wielu utalentowanych zawodników.

Na zdjęciu prawy rozgrywający Gwardii Opole – Szymon Działakiewicz (z piłką). Fot. Mariusz Matkowski