Hokeiści Orlika walkę o utrzymanie zaczną w najbliższą niedzielę

Naszych hokeistów czeka w walce o pozostanie w ekstraklasie seria 12 meczów. Znamy terminy ich rozegrania, a rywalami będą: Zagłębie Sosnowiec, Polonia Bytom i Naprzód Janów Katowice.

Marcin Sagan

Podopieczni trenera Jacka Szopińskiego w fazie zasadniczej zajęli 10. miejsce. Dawało ono jeszcze szansę na grę w play offach, ale żeby się do nich zakwalifikować należało dwa razy pokonać Automatykę Gdańsk, która była siódma. Dwa razy górą byli jednak gdańszczanie i to oni zagrają w play offach, a opolan czeka walka o utrzymanie. W niej uczestniczyć będzie drugi z przegranych zespołów w walce o play off – Zagłębie, 11. po fazie zasadniczej Polonia i mistrz I ligi – Naprzód. Te ekipy zagrają ze sobą cztery rundy. Każdy z każdym spotka się cztery razy, po dwa razy u siebie i na wyjeździe. Zespoły przystępują do rywalizacji z zerowym dorobkiem punktowym. Na koniec po 12 seriach spotkań dwa najlepsze zapewnią sobie grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie, a dwa słabsze będą grać w sezonie 2019/20 w I lidze.

Ustalony został terminarz spotkań w grupie barażowej. Dla Orlika nie jest on szczęśliwy jeśli chodzi o dni w jakich będzie grał na własnym lodowisku. Mecze na Toropolu będą w środku tygodnia: dwa we wtorki, dwa we środy i dwa w czwartki. Frekwencja na spotkaniach w środku tygodnia jest zazwyczaj niższa niż w weekendy, stąd terminarz można uznać za niezbyt dogodny.

Terminarz spotkań Orlika w grupie barażowej
17.02 (niedziela): Zagłębie – Orlik
20.02 (środa): Orlik – Naprzód
23.02 (sobota): Polonia – Orlik
26.02 (wtorek): Orlik – Zagłębie
  1.03 (piątek): Naprzód – Orlik
  7.03 (czwartek): Orlik – Polonia
10.03 (niedziela): Zagłębie – Orlik
13.03 (środa): Orlik – Naprzód
16.03 (sobota): Polonia – Orlik
19.03 (wtorek): Orlik – Zagłębie
22.03 (piątek): Naprzód – Orlik
28.03 (czwartek): Orlik – Polonia

Na zdjęciu bramkarz opolskiej drużyny Jarosław Nobis i obok niego napastnik Szymon Skrodziuk. Fot. Mariusz Matkowski.