Jacek Chochorowski na międzynarodowej imprezie przegrał z kontuzją

Niepocieszony wracał z portugalskiej wyspy Madera lekkoatleta AZS-u Politechniki Opole. W drugiej edycji drużynowych mistrzostw Europy w wielobojach nie dokończył rywalizacji z powodu urazu, którego doznał.

Marcin Sagan

W zawodach I ligi drużynowych mistrzostw Europy w wielobojach lekkoatletycznych w miejscowości Ribeira Brava wzięło udział sześć reprezentacji: Czech, Polski, Finlandii, Szwecji, Włoch i Łotwy. Biało-czerwoni realne szanse na awans do superligi (premiowane były dwie pierwsze lokaty) stracili już po pierwszym dniu rywalizacji. Do zajmujących wówczas drugie miejsce Czechów tracili ponad 1000 punktów i mieli jedynie teoretyczne możliwości na wskoczenie na 2. pozycję. Ostatecznie nasza kadra zgromadziła 37 319 punktów i zajęła 3. lokatę. Wygrała drużyna Czech (40 519 pkt), a druga była Finlandia (38 212 pkt).

W zespole były cztery zawodniczki i czterech zawodników. Do ostatecznej klasyfikacji liczył się dorobek trójki kobiet i mężczyzn. Pecha miał zawodnik opolskiego klubu. Chochorowski doznał bowiem kontuzji stopy na rozgrzewce przed ósmą konkurencją – skokiem o tyczce i nie ukończył rywalizacji. Jego dorobek nie był więc liczony do punktacji. W siedmiu konkurencjach, w których wystartował zebrał 5182 punktów a najlepiej spisał się w skoku w dal. Miał wynik 7,22 m, za co dostał 866 punktów. Kontuzja wyglądała dość groźnie, ale ostatecznie jak zapewnił sam zawodnik, skończyło się w dużej mierze na strachu. Pochodzącego z podopolskiej Dąbrowy lekkoatletę czeka jednak przerwa w treningach i rehabilitacja.

Wśród mężczyzn najlepiej z reprezentantów Polski zaprezentował się Paweł Wiesiołek (Warszawianka Warszawa). Był on czwarty wśród 20 sklasyfikowanych mężczyzn, a zawody ukończył z dorobkiem 7753 punktów. Na 11. miejscu uplasował się Krzysztof Miara (AZS AWF Warszawa; 7027 pkt), a na 14. Michał Krawczyk (AZS AWF Warszawa; 6981 pkt). W gronie kobiet w siedmioboju trzecia była Paulina Ligarska (SKLA Sopot), która zgromadziła 5589 punktów. Jedenasta na Maderze była Patrycja Skórzewska (AZS AWF Wrocław; 5360 pkt.), dwudziesta Wiktoria Zezula (Zawisza Bydgoszcz; 4609 pkt.), a 21. Milena Chałupka (Warszawianka Warszawa; 4282 pkt.). Dorobek Chałupki nie był liczony do wyniku drużyny.

Na zdjęciu reprezentacja Polski na zawodach na Maderze. Pierwszy z prawej, już z obandażowaną stopą, Jacek Chochorowski. Fot. archiwum prywatne.