Jacek Chochorowski najlepszy w biegu przez płotki. Nowa „życiówka”

Podczas trwających Akademickich mistrzostw Polski w lekkoatletyce, Jacek Chochorowski wygrał bieg na 110 metrów przez płotki. Reprezentujący barwy AZS Politechniki Opolskiej sportowiec ustanowił też swój rekord życiowy.

Piotr Jankowski

W finałowym starcie Chochorowski przybiegł na metę z czasem 14,65 sekundy, tym samym ustanawiając nową „życiówkę”. Co ciekawe, drugi Maksymilian Mużdżyński na finisz dobiegł o ponad sekundę wolniej. Z tym wynikiem klasyfikacji AZS na 110 metrów przez płotki zajął trzecie miejsce oraz pierwsze w klasyfikacji AMP i uczelni technicznych.

Opolanin wystartował także w skoku w dal, gdzie z wynikiem 7,1 m zajął kolejno drugie miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych oraz trzecie w klasyfikacji AZS.  Dla reprezentanta opolskiego AZS-u te stary nie były jednak najważniejszym tego lata. Za dwa tygodnie bowiem wystartuje w mistrzostwach w wieloboju, w którym to od lat znajduje się w ścisłej krajowej czołówce. – Nie pora jeszcze na tak intensywny start. Muszę powoli „łapać świeżość” przed mistrzostwami Polski w wielobojach – przyznaje Chochorowski.

Na zdjęciu Jacek Chochorowski podczas jednego ze startów. Fot. Archiwum prywatne