Jan Chłodnicki z Opola brązowym medalistą mistrzostw Polski

Pochodzący z Opola Jan Chłodnicki wziął udział w mistrzostwach Polski do lat 12 w tenisie ziemnym. Po świetnych występach sięgnął po brązowy medal.

Piotr Jankowski

Organizatorem imprezy, która odbyła się na kortach Szczecińskiego Klubu Tenisowego był Polski Związek Tenisowy. W mistrzostwach wzięła udział ponad setka dzieci. Młodzi tenisiści rywalizowali w dwóch rodzajach rozgrywek: singlowych i deblowych.

Jan Chłodnicki doszedł do półfinałów turnieju, gdzie musiał uznać wyższość Juliusza Stańczyka, reprezentanta klubu Fakro Nowy Sącz. Była to jego jedyna przegrana w tym turnieju, którą poniósł po czterech kolejnych wygranych. Pozwoliło mu to na zdobycie brązowego medalu, który jest największym dotychczasowym sukcesem w historii opolskiego tenisa w rozgrywkach singlowych.

Reprezentujący barwy „Klubu Sportowego Górnik Bytom” i czeskiego „Start Ostrava” Jan, gra w tenisa od piątego roku życia. Na co dzień trenuje na kortach tenisowych przy ul. Oleskiej pod okiem trenera Witolda Dzideczka.

Młody tenisista w maju tego roku otrzymał powołanie do udziału w konsultacji szkoleniowej Polskiego Związku Tenisowego. Wziął w niej udział 30 i 31 maja.

Na zdjęciu Jan Chłodnicki podczas zmagań w Szczecinie. Fot. Radio Szczecin