Judocy z programu Złote Dziecko z sukcesami

Opolscy judocy zakończyli bardzo pracowity sezon startowy licznymi sukcesami. Seria startów w Międzynarodowych Pucharach Polski pokazała, że zawodnicy KJ AZS Opole oraz UKS OKAY Opole należą do krajowej czołówki w tej dyscyplinie sportu. Jakub Pankowski, Adam Kućmierz oraz Mateusz Kozłowski potwierdzili, że nie przez przypadek zostali laureatami programu Złote Dziecko realizowanego przez Urząd Miasta Opola.
A oto sukcesy naszych utalentowanych judoków:
Jakub Pankowski (KJ AZS Opole, trener Anna Chodakowska) – aktualny srebrny medalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Judo:
– III miejsce w VIII Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów im. Tadeusza Naskręta w Sochaczewie, 03.09.2016r.
– I miejsce w Otwartym Pucharze Polski Juniorów Młodszych, VIII Memoriale im. Jigoro Kano w Poznaniu, 30.11.2016r.
– III miejsce w Otwartym Pucharze Polski, Memoriale im. Józefa Wiśniewskiego w Bytomiu 05.11.2016r.
– I miejsce w XV Międzynarodowym Turnieju Judo Judo Baltic Cup w Gdyni, 20.11.2016r.

Adam Kućmierz (UKS OKAY, trener Jerzy Dodzian) – aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Judo:
– II miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski Warsaw Judo Open w Warszawie, 24/25.09.2016r.
– I miejsce w Otwartym Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Oleśnicy, 15.10.2016r.
– III miejsce w XV Międzynarodowym Turnieju Judo Judo Baltic Cup w Gdyni, 20.11.2016r.

Mateusz Kozłowski (KJ AZS Opole, trener Anna Chodakowska):
– II miejsce w Otwartym Pucharze Polski Juniorów Młodszych, Memoriale im. Jigoro Kano w Poznaniu, 30.11.2016r.
– III miejsce w Otwartym Pucharze Polski, Memoriale im. Józefa Wiśniewskiego w Bytomiu, 05.11.2016r.

Warto dodać, że cała utalentowana trójka weszła w skład reprezentacji KJ AZS Opole, która w dniu 12.11.2016r. wywalczyła srebrny medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Judo w Suchym Lesie!

Dobre starty opolskich judoków sprawiły, że uplasowali się oni na bardzo wysokich pozycjach w ogólnopolskim rankingu współzawodnictwa Polskiego Związku Judo. Jakub Pankowski znajduje się aktualnie na I miejscu rankingu w kategorii wagowej do 60 kg, Adam Kućmierz na II miejscu w kat. +90 kg, a Mateusz Kozłowski na II miejscu w kat. do 73 kg. To świetny prognostyk przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy w Judo.

Warto nadmienić, że laureaci programu Złote Dziecko to nie jedyni opolscy judocy z KJ AZS Opole i UKS OKAY Opole, którzy zdobywali w minionym sezonie wysokie lokaty. W kategorii wiekowej juniorów młodszych Juliusz Połącarz (KJ AZS Opole) zdobył srebrny medal w XV Międzynarodowym Turnieju Judo Judo Baltic Cup w Gdyni oraz brązowy medal w Otwartym Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Poznaniu. Starszych kolegów wytrwale gonią młodzicy. Na rozegranych w październiku w Opolu Mistrzostwach Polski Młodzików Amelia Konfisz (KJ AZS Opole), Emilia Gonsior (UKS OKAY), Andrzej Radzik (UKS OKAY) oraz Daniel Górka (UKS OKAY) zdobyli brązowe medale. Opolscy młodzicy wielokrotnie stawali również na podium w Pucharach Polski Młodzików.

inf. Agata Mróz-Pankowska Prezes UKS OKAY