Juniorzy Gwardii sięgnęli po mistrzostwo województwa

W zmaganiach wzięły udział cztery zespoły, w tym dwa były z opolskiego klubu.

Marcin Sagan

Rozgrywki w kategorii do lat 19 (rocznik 2001 i młodsi) były w naszym regionie kadłubowe. Oprócz dwóch drużyn Gwardii wystąpiły w nich jeszcze: ASPR Zawadzkie i Olimp Grodków. Zwyciężył pierwszy zespół Gwardii prowadzony przez trenerów Wojciecha Aksamita i Roberta Wasilewskiego. W jego skład wchodziło 17 zawodników. Ośmiu z rocznika 2001 (dla niego to ostatni sezon w kategorii juniorów) oraz dziewięciu z rocznika 2002.

Gwardziści odnieśli pięć zwycięstw i ponieśli jedną porażkę. Ze swoimi kolegami z Gwardii II wygrali 30-25 oraz po remisie 19-19 w rzutach karnych 4-2. ASPR pokonali 28-27 u siebie i przegrali w Zawadzkiem 31-32. Ekipę z Grodkowa pokonali dwukrotnie 34-24 na wyjeździe i 47-30 w Opolu. Gwardia zdobyła 14 punktów, drugi był zespół z Zawadzkiego (12 pkt), trzecia Gwardia II (7 pkt), a czwarty Olimp (3 pkt).

Dwa najlepsze zespoły czyli Gwardia oraz ASPR awansowały do grona 32 najlepszych drużyn w Polsce. Gwardia jako mistrz województwa zyskała prawo organizacji turnieju I rundy mistrzostw Polski (od 31 stycznia do 2 lutego). Takich turniejów odbędzie się osiem i z każdego z nich po dwa najlepsze zespoły awansują do kolejnej rundy.

W drużynie Gwardii II prowadzonej przez trenera Macieja Nawrockiego występowali zawodnicy z roczników 2003 i 2004, którzy mają prawo grać jeszcze w rywalizacji w juniorach młodszych (do lat 17). W tej kategorii za nami dopiero połowa rywalizacji w mistrzostwach województwa i tam zespół trenera Nawrockiego jest na 1. miejscu w tabeli.

Jako, że rywalizacja w wojewódzkiej lidze juniorów jest kadłubowa to juniorzy Gwardii grają również w III lidze seniorów w grupie dolnośląskiej. W niej opolanie rozegrali dopiero cztery spotkania z zaplanowanych 16. Mają sześć punktów (dwa zwycięstwa i dwie porażki) i zajmują w gronie dziewięciu drużyn 4. lokatę.

Skład drużyny Gwardii, która zdobyła tytuł mistrza województwa juniorów: Marcin Dytko, Filip Fortuna, Wojciech Kalus (bramkarze), Wojciech Dobrowolski, Krzysztof Grabarek, Emil Hoppek, Jakub Kosiorek, Aleksander Kuriata, Daniel Łacny, Thomas Moch, Kamil Muszalski, Michał Niewiadomski, Łukasz Piechota, Jakub Smoliński, Jakub Sobków, Filip Wrzesiński, Kacper Żurawski-Leśków. Trenerzy: Wojciech Aksamit i Robert Wasilewski.

Na zdjęciu zespół mistrza województwa juniorów. Fot. archiwum klubowe.