Juniorzy Odry rozbili rywala w sześć minut

Podopieczni trenera Tomasza Copika pokonali na wyjeździe Pomologię Prószków 4-1 i już tylko kataklizm może im zabrać awans do klasy międzywojewódzkiej na wiosnę.

Z ośmiodrużynowej ligi wojewódzkiej awans do ligi międzywojewódzkiej po 14 kolejkach (każdy z każdym gra dwa razy, mecz i rewanż) wywalczą dwa najlepsze zespoły. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Odra nad trzecią w tabeli Stalą Brzeg ma siedem punktów przewagi i jeszcze dodatkowo lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Do tego do końca rozgrywek opolanie grać już będą z zespołami z dolnej części tabeli. Nie ma praktycznie siły, by nie awansowali.

Pomologia to mocny zespół, który nieco zawodzi. Wydawało się bowiem, że będzie on obok Odry drugą ekipą, która awansuje. Potracili jednak sporo punktów i będzie im ciężko o awans, choć jeszcze szans nie stracili.

O tym, że Pomologia jest solidna juniorzy Odry przekonali się w meczu z nią. Wysoko wygrali, ale wynik jest nieco mylący. W pierwszej połowie to zespół z Prószkowa sprawiał lepsze wrażenie. Pierwszy też zdobył bramkę. Na początku drugiej połowy w 49. min trafił do siatki Filip Nabiałek. Cztery minuty później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał zawodnik gospodarzy Piotr Mika, co sprawiło że gra Pomologii „posypała się”. Ciężkie chwile zespół z Prószkowa przeżywał między 69., a 75. min. Wówczas opolanie całkowicie ich rozbili zdobywając w tym czasie cztery gole.

Teraz zespół Odry czekają dwa mecze z rzędu u siebie. W sobotę 27 października o godz. 10.00 na boisku w Centrum Sportu przy ul. Północnej zmierzą się z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle, a tydzień później zagrają z Polonią Nysa. Swornica też zagra najbliższy mecz u siebie. We wspomnianą sobotę 27 października o godz. 12.00 na boisku w Dobrzeniu Małym zagrają z Pomologią Prószków.

Pomologia Prószków – Odra Opole 1-4 (0-0)
Bramki: 1-0 Nabiałek – 49., 1-1 Sluga – 69., 1-2 Smolarek – 71. (karny), 1-3 Smolarek – 73., 1-4 Smolarek – 75. (karny)
Pomologia: Firek – Gifuni, Majnuś, Gut, Gos, Cieśliński, Mika, Słodkowski, Nabiałek (83. Zełep), Woźny, Wróblewski.
Trener Adam Berbelicki.
Odra: Turek – Chromiński, Kowalski, Gebauer, Lisowski – Kurzeja (81. Kawala), Pudlik, Ogórek (85 .Aniszewski), Bryłka, Sluga (81.Wójciak) – Smolarek. Trener Tomasz Copik.

Drugi zespół z Opola – Swornica Czarnowąsy w 11. kolejce zmagań zremisowała na wyjeździe ze Startem Namysłów 0-0, ale ten zdobyty punkt nie poprawił jego pozycji w tabeli. Nadal zajmuje ostatnie 8. miejsce w tabeli.

Start Namysłów – Swornica Czarnowąsy Opole 0-0
Swornica:
 Barcikowski – Dziekan, Chojczak, Kusza, Skuratowicz – Kandziora, Szenawa, Mrukot, Hyla (60. Kanik), Węgielewski – Żywina (70. Krzywicki). Trener Józef Raudzis.

Na zdjęciu w białej koszulce strzelec trzech goli dla Odry Denis Smolarek. Fot. Mirosław Szozda.