Już w niedzielę kolejna edycja „Testu Coopera”

W niedzielę 25 października w godzinach 10:00-15:00 na stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków przy ul. Sosnkowskiego 12 odbędzie się jedyna w tym roku edycja ogólnopolskiej akcji “Test Coopera dla Wszystkich”.

Udział jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma numer startowy, pamiątkowy certyfikat uczestnictwa z wynikiem oraz butelkę wody. Dla pierwszych 250 śmiałków znajdą się też okolicznościowe koszulki. – Zapraszamy wszystkich. Niezależnie od wieku i doświadczenia biegowego. Zmagania rozpoczniemy od rozgrzewki, wspólnie z trenerami KU AZS Politechniki Opolskiej. Ta edycja jest wyjątkowa, bo musimy dostosować się do obowiązujących zaleceń ws. wydarzeń sportowych – mówi Maciej Róg.

Uczestników Testu Coopera obowiązuje zasłanianie nosa i ust w biurze zawodów. Natomiast sam bieg odbywa się bez maseczek w grupach do 25 osób (co 15 minut). Wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu.

Swój udział zapowiedzieli już sportowcy KU AZS Politechniki Opolskiej, oprócz lekkoatletów będą też kajakarze i łyżwiarze szybcy. Zaproszenie przyjęli również judocy AZS Opole i członkowie klubu biegowego Odry Opole.