Kacper Urban z Budowlanych Opole mistrzem Polski juniorów

Reprezentujący barwy Budowlanych Opole, Kacper Urban był najlepszym zawodnikiem podczas 64. mistrzostw Polski juniorów do lat 20. 19-latek ustanowił też sześć nowych rekordów Polski.

Piotr Jankowski

Opolanin, który występuje w kategorii do 67 kilogramów w rwaniu uzyskał 128 kilogramów (rekord Polski do lat 20, 23 oraz seniorów), w podrzucie 145 kilogramów (rekord Polski do lat 20) oraz 273 kilogramy w dwuboju (rekord Polski do lat 20). – Na razie to mój najlepszy start w tym roku, więc jestem bardzo zadowolony. Udało mi się wygrać całe mistrzostwa, nawet mimo spalonych 150 kilogramowych podejść.Ten sezon był bardzo ciężki, bowiem wszystkie starty międzynarodowe zostały odwołane. Na szczęście dla mnie jeszcze się sezon nie skończył. Zostały mistrzostwa Polski seniorów gdzie liczę na kolejne złoto – przyznaje zawodnik.

Kacper Urban był także najlepszy według punktacji Sinclaira. Podczas zawodów turniejowych, bądź pucharowych, gdzie startuje np. 10-15 zawodników z różnych kategorii wagowych stosuje się przelicznik Sinclaira. Przelicznik ten jest aktualizowany co cztery lata po Igrzyskach Olimpijskich i jest tworzony na podstawie aktualnych rekordów świata. Opolanin z wynikiem 371,7 nie miał sobie równych, zdobywając tytuł mistrza Polski.

Po złoto w kategorii wagowej powyżej 109 kilogramów sięgnął Olaf Pasikowski, który w rwaniu uzyskał 153 kilogramy, w podrzucie 182 kilogramy, a w dwuboju 335 kilogramów. Po srebro sięgnął z kolei Patryk Kasielski, od którego lepszy był tylko Daniel Kołecki.

Łącznie w hali MKS Atleta odnotowano aż 21 nowych rekordów Polski. Przypomnijmy, że Budowlani Opole tego roku po raz 10. z rzędu zostali najlepszą drużyną w kraju.

Na zdjęciu Kacper Urban. Fot. Materiały prasowe