Kadra Polski z gwardzistami w składzie rozgromiła rywala

W pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych biało-czerwoni pokonali w Ostrowcu reprezentację Kosowa aż 37-13.

Tak wysoki wynik nie jest żadnym zaskoczeniem. Kosowo to bowiem słaba drużyna. Niewiadomą przed meczem były tylko rozmiary zwycięstwa polskiej drużyny. Już do przerwy było 15-5 dla Polski, a w drugiej połowie przewaga stale rosła. W naszej kadrze zagrało dwóch zawodników Gwardii Opole: bramkarz Adam Malcher i lewy rozgrywający Antoni Łangowski, który zakończył mecz z czterema zdobytymi bramkami.

Teraz przed naszą kadrą prowadzoną przez pochodzącego z Opola trenera Piotra Przybeckiego mecz z Izraelem na wyjeździe w najbliższą niedzielę. To też dużo słabszy zespół od naszego i biało-czerwoni powinni również spokojnie wygrać. Te dwa starcia są pierwszymi jakie biało-czerwoni stoczą w kampanii o awans na mistrzostwa Europy. W grupie eliminacyjnej jest jeszcze reprezentacja Niemiec. Bezpośredni awans wywalczą dwie drużyny z każdej z ośmiu grup oraz pięć drużyn spośród ośmiu, które zajmą trzecie miejsca w grupach. Mistrzostwa Europy odbędą się w trzech krajach (Norwegia, Szwecja i Austria) od 9 do 26 stycznia 2020 roku. Byłoby wielką sensacją, gdyby polska drużyna nie zakwalifikowała się na mistrzostwa.

Na zdjęciu dwaj gwardziści z reprezentacji Polski: Antoni Łangowski (z lewej) i Adam Malcher. Fot. Archiwum klubowe.