Kalisz Pomorski szczęśliwy dla Hawi Racing Team

Sukcesem sportowym zakończyła się wyprawa HAWI Racing Team do Kalisza Pomorskiego, gdzie zainaugurowano rywalizację Mistrzostw Polski w enduro.

Motocykliści każdego dnia kilkakrotnie przemierzali trasę okrężną o długości 30 kilometrów, na której zlokalizowane były dwie próby, długie, wymagające i techniczne – crossowa, przebiegające częściowo w lesie i po torze motocrossowym, bardzo kręta oraz endurowa, z dużą ilością stromych zjazdów i podjazdów zlokalizowanych w piaskowni i w lesie. Podczas zawodów z jak najlepszej strony pokazali się liderzy naszego klubu Jakub Kucharski i Damian Magierowski, którzy w klasyfikacji generalnej uplasowali się tuż za Maciejem Giemzą (KTM Novi Korona Kielce) i Sebastianem Krywultem (BKM Bielsko-Biała) zajmując dwa kolejne miejsca – Kuba przed Damianem.

Obaj zdominowali także klasę E2E3, gdzie w każdym dniu zajmowali dwa pierwsze miejsca ze spora przewagą czasową nad pozostałymi rywalami. W tej samej klasie Paweł Rubisz uplasował się na 8. pozycji. Warto zaznaczyć, że Magierowski pomimo tego, że jest jeszcze juniorem już drugi rok z rzędu zdecydował się ścigać w klasie seniorskiej i jak widać wychodzi mu to bardzo dobrze.

Świetny debiut w barwach opolskiego klubu zaliczył Mieszko Gotkowski, który w klasie Masters w pierwszym dniu był drugi, a w drugim czwarty, co dało jemu 3. miejsce w całych zawodach. Zwyciężył Sebastian Krywult przed Robertem Frydrychem (KTM Novi Korona Kielce). W tej samej klasie tuż za podium uplasował się Zbigniew Lech.

W klasie Junior wystartowało aż pięciu riderów. Najlepszy wynik zanotował Patryk Kuleszo, który w sobotę był piąty, a w niedzielę czwarty i ostatecznie zajął w zawodach 5. miejsce. Aleksander Gotkowski, który w tym sezonie zasilił opolski klub zajął 10 lokatę. Cztery pozycje dalej został sklasyfikowany Dawid Chrynowski, który z powodu problemów sprzętowych z motocyklem był zmuszony przerwać jazdę.

Dla Artura Sikory i Sebastiana Miotka start w enduro był absolutnym debiutem, dlatego obaj skupiali się na poznaniu nowej dla nich dyscypliny i choć zajęli w zwodach odległe miejsca (odpowiednio 13 i 16), to zgodnie zapowiedzieli, że w kolejnych będzie tylko lepiej.

Punkty wywalczone przez naszych motocyklistów przyczyniły się do tego, że w klasyfikacji klubowej HAWI Racing Team zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Zwyciężył KTM Novi Korona Kielce przed BKM Bielsko-Biała, a na czwartym miejscy uplasował się klub ze Strzelec Opolskich SM PANDA Racing – gratulujemy!

Kolejne dwie rundy Mistrzostw Polski Enduro zostaną rozegrane 16 i 17 czerwca br. w Wałbrzychu.