Kilka miejsc w finałach naszych 16-letnich pływaków na mistrzostwach Polski

W Lublinie odbyły się pływackie mistrzostwa kraju juniorów do lat 16 (rocznik 2003). Na zawodach startowało pięcioro reprezentantów naszego miasta. Z UKS-u MOS wystąpili: Marco Czaja, Jakub Szymczykowski, Patryk Podgórski i Iga Kosacka, a z UKS 5 plus 1 startował Jakub Szwiec.

Z tej grupy najlepiej zaprezentował się Czaja. Dwa razy awansował on do finału A. Na 50 metrów stylem grzbietowym zajął on 6. lokatę z wynikiem 28,06 sek. Do podium zabrakło mu 0,66 sek. W finale A płynął także na 100 m grzbietem i zajął 8. lokatę. Ponadto startował na 200 m stylem zmiennym (20. miejsce) i 50 m stylem dowolnym (39. lokata). Specjalizujący się w stylu grzbietowym Podgórski raz awansował do finału A. Na 200 metrów zajął w ostatecznej klasyfikacji 10. pozycję. Wystąpił też dwa razy w finale B. Na 100 metrów był 17., a na 50 metrów – 19.

Cztery razy w finale B płynął Jakub Szymczykowski. Najwyższe 11. miejsce zajął na 100 m motylkiem. Ponadto był: 13. na 200 m motylkiem, 14. na 200 m stylem dowolnym i 19. na 400 m stylem dowolnym. Nie udało mu się przebrnąć eliminacji na 100 m stylem dowolnym. W tej konkurencji zajął ostatecznie 23. pozycję. Kosackiej ani razu nie udało się przebrnąć eliminacji. Startowała ona w stylu motylkowym. Najwyżej – na 22. pozycji znalazła się na 200 metrów. Na 100 metrów była 27., a na 50 zajęła 34. lokatę.

Jakub Szwiec startował na czterech dystansach. Najwyższe miejsce – 27. zajął na 200 metrów motylkiem. Na 400 m stylem dowolnym był 45., na 100 m motylkiem – 52., a na 50 metrów motylkiem był 77.

Na zdjęciu reprezentanci UKS-u MOS Opole na zawodach w Lublinie. Od lewej: Jakub Szymczykowski, Patryk Podgórski, Iga Kosacka i Marco Czaja. Fot. archiwum klubowe.