Kolejarz pojedzie pięć sparingów przed sezonem

Ustalono plan meczów kontrolnych naszego II-ligowca. Żużlowcy opolskiej ekipy zmierzą się z ciekawymi przeciwnikami.

Marcin Sagan

Pierwszy mecz ligowy podopieczni trenera Marka Mroza pojadą 5 kwietnia na wyjeździe z zespołem RzTŻ-u Rzeszów. Żeby się dobrze przygotować do rozgrywek opolanie pojadą pięć meczów sparingowych. Już pierwszy rywal będzie bardzo ciekawy. W sobotę 14 marca do Opola ma zawitać czołowa polska drużyna – Falubaz Zielona Góra. Zespół prowadzony przez dobrze znanego w naszym mieście szkoleniowca – Piotra Żytę ma przyjechać w mocnym zestawieniu z Patrykiem Dudkiem czy Piotrem Protasiewiczem. Dzień później dojdzie do rewanżu na stadionie ekstraligowca z Zielonej Góry.

W kolejny weekend rywalem będzie I-ligowy Orzeł Łódź. Pierwsze starcie odbędzie się w Łodzi w sobotę 21 marca, a nazajutrz w niedzielę dojdzie do spotkania w Opolu. Z kolei w sobotę 28 marca na stadionie przy ul. Wschodniej nasz zespół zmierzy się z szóstą drużyną minionego sezonu szwedzkiej ekstraklasy – Lejonen Gislaved.

Zestaw sparingpartnerów jest więc atrakcyjny. Do pierwszego meczu kontrolnego zostało jeszcze półtora miesiąca. Wypada mieć nadzieję, że pod koniec astronomicznej zimy i na początku wiosny będą warunki do tego by wyjechać na tor.