Kolejarz z warunkową licencją na sezon 2021

Zespół ds. licencji dla klubów żużlowych przyznał licencje na jazdę w drugiej lidze wszystkim zainteresowanym. Kolejarz Opole otrzymał warunkową licencję i jak przyznaje zarząd – czekają na jej uzasadnienie.

Piotr Jankowski

W sezonie 2021 rywalami opolskiej drużyny będą: Poznańskie Stowarzyszenie Żużla, Unia Leszno, Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe, MSC „Wolfe” Wittstock”, Speedway Grand Prix of Latvia SK Lokomotive Daugavpils i Automobilklub Landshut e.V im ADAC. Większość klubów, podobnie jak Kolejarz otrzymały licencję warunkową.

Zarządowi opolskiego klubu, który w tym roku świętował 70-lecie udało się przedłużyć kontrakt z najlepiej punktującym Polakiem w poprzednich rozgrywkach – Oskarem Polisem. Kolejny rok barwy Kolejarza reprezentować będą także Mads Hansen oraz juniorzy: Marcel Krzykowski, Łukasz Szczęsny i Oskar Rowecki. Formację młodzieżową uzupełni też Dawid Kołodziej. Kontrakty z opolską drużyną parafowali Jacob Thorsell, Andriej Kurdiaszow, Tomasz Orwat i Kamil Brzozowski.

Jestem zadowolony i kibice też powinni – przyznaje Piotr Mikołajczak, nowy menadżer Kolejarza. – Przyszli zawodnicy z 1 ligi z odpowiednim doświadczeniem, a co więcej Kamil Brzozowski w swojej karierze już cztery razy awansował z 2 ligi i jest w tym zakresie specjalistą. Liczymy, że niebawem będzie cieszył się po raz piąty w Opolu.  Mieliśmy wytypowanych zawodników i ich przekonaliśmy. Poważnie rozmawialiśmy z jeszcze jednym i pozostajemy w stałym kontakcie, gdyż aktualnie ma tylko kontrakt warszawski w 1 lidze. Droga do jego jazdy w Kolejarzu jest otwarta i jeżeli coś nieoczekiwanego się wydarzy i będziemy go potrzebować, to jestem przekonany, że chętnie przyjdzie – dodaje.

Z opublikowano przez Polski Związek Motorowy regulaminu wynika, że w kolejnym sezonie rozegrane zostaną Play-Offy w systemie pucharowym – w formie dwumeczów (jeden mecz domowy oraz jeden wyjazdowy). Wiadomo również, że nie zostaną rozegrane dwumecze barażowe. Dla Kolejarza oznacza to w praktyce, że jeśli chce awansować – musi zostać mistrzem II ligi.

Na zdjęciu opolscy żużlowcy podczas meczu z zespołem z Rzeszowa. Fot. Mariusz Matkowski