Kolejarz zakończył okres transferowy. Zmieni się system rozgrywek

Kolejarz Opole podpisał kontrakt z sześcioma seniorami oraz czterema juniorami podczas okienka transferowego. Wiemy już również, że w sezonie 2021 w przeciwieństwie do obecnego mają zostać rozegrane Play-Offy.

Piotr Jankowski

Zarządowi opolskiego klubu, który w tym roku świętował 70-lecie udało się przedłużyć kontrakt z najlepiej punktującym Polakiem w poprzednich rozgrywkach – Oskarem Polisem. Kolejny rok barwy Kolejarza reprezentować będą także Mads Hansen oraz juniorzy: Marcel Krzykowski, Łukasz Szczęsny i Oskar Rowecki. Formację młodzieżową uzupełni też Dawid Kołodziej.

Kontrakty z opolską drużyną parafowali Jacob Thorsell, Andriej Kurdiaszow, Tomasz Orwat i Kamil Brzozowski. Kontrakt „warszawski”, czyli innymi słowy oczekujący z zespołem, który w sezonie 2021 poprowadzi Tomasz Mikołajczak, podpisał Sebastian Niedźwiedź, który ze względu na kontuzję kolana nie dojechał sezonu do końca.

Z opublikowano przez Polski Związek Motorowy regulaminu wynika, że w kolejnym sezonie rozegrane zostaną Play-Offy w systemie pucharowym – w formie dwumeczów (jeden mecz domowy oraz jeden wyjazdowy). Wiadomo również, że nie zostaną rozegrane dwumecze barażowe. Dla Kolejarza oznacza to w praktyce, że jeśli chce awansować – musi zostać mistrzem II ligi.

Na zdjęciu Mads Hansen oraz Oskar Polis. Fot. Mariusz Matkowski