Kolejny medal w dorobku biegacza, który startuje w bardzo ciężkich zawodach

W Szklarskiej Porębie odbyły mistrzostwa Polski w biegu górskim na ultra dystansie 57,5 km. Srebrny medal zdobył Marcin Świerc (AZS Politechnika Opole).

Mający 34 lata Świerc to niezwykle utytułowany zawodnik. Teraz dołożył do swojej bogatej kolekcji kolejny medal. Mistrzostwa w Szklarskiej Porębie odbyły się w ramach 11. edycji Maratonu Karkonoskiego.

W rywalizacji mężczyzn ostatnie 15 kilometrów samotnie prowadził Bartosz Gorczyca (Technik Trzcinica), którego przewaga jeszcze na cztery kilometry przed metą nad Świercem wynosiła trzy minuty. Wtedy mający na swoim koncie cztery tytuły mistrza Polski na tym dystansie zawodnik AZS-u Politechniki (łącznie na różnych dystansach w biegach górskich był 17 razy mistrzem kraju) zaczął zmniejszać stratę do rywala. Nie udało mu się go dogonić. Ostatecznie na mecie dzieliło ich tylko 14 sekund. Zawodnik opolskiego klubu przybiegł na metę w czasie pięciu godzin i 17 sekund. Brązowy medalista Paweł Czerniak, przybiegł ze stratą ponad jedenastu minut.

Rywalizację kobiet wygrała Katarzyna Solińska (AZS AWF Kraków), która zajęła z czasem 5.54,04 bardzo wysokie siódme miejsce w klasyfikacji open (bieg ukończyło 414 uczestników). Srebrny medal zdobyła Paulina Wywłoka (Salco Toruń), która miała rezultat o ponad 18 minut gorszy.

Na zdjęciu Marcin Świerc. Fot. archiwum prywatne.