Kolejny sukces naszego młodego oszczepnika

Marek Mucha (AZS Politechnika Opole) zajął 2. miejsce na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski juniorów do lat 20, które odbyły się w Raciborzu.

Na zawodach przeznaczonych dla lekkoatletów z rocznika 2000 i młodszych wystąpili reprezentanci 168 klubów. W gronie startujących była trójka z AZS-u Politechniki: Mucha, Alicja Dolińska i Aleksandra Lach. Mucha, który rok temu w węgierskim Gyor został mistrzem Europy juniorów do lat 18 w rzucie oszczepem, od tego sezonu rzuca już oszczepem ważącym 800 gram czyli seniorskim. Wcześniej rzucał takim ważącym 700 gram.

W Raciborzu zajął on 2. miejsce z wynikiem 71,57 m. Jest to jego nowy rekord życiowy seniorskim oszczepem. Jednocześnie wypełnił minimum (wynosiło 70,50 m) na mistrzostwa Europy juniorów do lat 20, które od 18 do 21 lipca odbędą się w szwedzkim Boras. Mający 18 lat Mucha, uczeń VI LO w Opolu, uległ starszemu o rok Dawidowi Wegnerowi (Start Nakło). Złoty medalista miał rezultat 71,80 m. Trzecie miejsce zajął Oskar Trejgo (Podlasie Białystok; 67,77 m). Nasz oszczepnik, podopieczny trenera Krzysztofa Ziemby odniósł więc kolejny sukces i potwierdził, że harmonijnie się rozwija. Oby na mistrzostwach Europy udało mu się poprawić rekord życiowy i powalczyć o miejsce w czołówce.

Aleksandra Lach startowała w skoku o tyczce. Z wynikiem 3,00 m zajęła 10. pozycję. Z kolei Alicja Dolińska w skoku wzwyż z wynikiem 1,54 m została sklasyfikowana na 14. miejscu.

Na zdjęciu Marek Mucha z trenerem Krzysztofem Ziembą. Fot. archiwum prywatne.