Koniec sezonu Gwardii Opole

Władze PGNiG Superligi z uwagi na epidemię koronawirusa podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek sezonu 2019/20. To oznacza, że nasi szczypiorniści zajęli w klasyfikacji 5. lokatę.

Piotr Jankowski

Do rozegrania pełnej rundy zasadniczej zabrakło tylko dwóch kolejek, po których gwardziści mieli w fazie play off powalczyć o medale. Niestety, nie w tym roku.

– Zdrowie jest na pierwszym miejscu, dlatego w trosce o zawodników, kibiców, przedstawicieli mediów, a także wszystkich, którzy pracują przy organizacji meczów, decydujemy o zakończeniu rozgrywek. Zdajemy sobie sprawę, że wznowienie rywalizacji w tym sezonie byłoby niezwykle skomplikowane, a wręcz niemożliwe. Obecnie drużyny nie mają wspólnych treningów i nie wiadomo, kiedy mogłyby wrócić do nich. A muszą mieć odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozegrania meczów w rundzie finałowej i spadkowej. To dla nas trudna decyzja, ale uważamy, że najlepsza. Wierzymy, że w przyszłym sezonie wszyscy wrócimy na boiska silniejsi – mówi Marek Janicki, prezes Superligi.

Mistrzami Polski, po raz 17 w historii, zostali gracze Vive Kielce. Srebrny medal przypadł Wiśle Płock, a brąz Górnikowi Zabrze. Przed Gwardią uplasowały się jeszcze Azoty Puławy.

Władze ligi zadecydowały także o tym, że w zakończonym przedwcześnie sezonie 2019/20 nie będzie spadków.

Na zdjęciu szkoleniowiec opolskiego zespołu Rafał Kuptel. Fot. Mariusz Matkowski