Kontrowersje wokół walki Kozubowskiego

W drugim dniu Mistrzostw Europy w karate kyokushin były kolejne medale dla polskich karateków, było sporo emocji i nie obyło się bez kontrowersyjnych decyzji.

Konrad Kozubowski, który wystąpił w kumite -65kg pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Francji – Anthony Senechal. W ćwierćfinale spotkał się z Hiszpanem, który w drugiej połowie walki wykonał mocne niedozwolone kopnięcie w krocze. Po naradzie, 3 sędziów uznało kopnięcie za wazari. Po proteście i ukazaniu wideo walka miała zostać powtórzona, jednak ostatecznie do tego nie doszło. Pozostaje lekki niedosyt, ponieważ Konrad był w doskonałej formie, a podium było w zasięgu ręki. Niestety, takie sytuacje są w sporcie często nieuniknione. Jak obiecuje opolska ekipa, za rok wrócą silniejsi, a my patrząc po wynikach wierzymy, że tak będzie.

Gratulujemy całej Polskiej reprezentacji za świetne występy a przede wszystkim medalistom!

Dwa złota, dwa srebra i dwa brązy czyli sześć medali dla reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy we Wrocławiu w drugim dniu turnieju, poświęconym rywalizacji seniorów.

Maciej Mazur (-95kg) i Monika Zielińska (-65kg) zostali Mistrzami Europy!

Anna Bielska (-55kg) i Marta Lubos (-60kg) zajęły drugie miejsca. Sandra Nowak (-55kg) i Jakub Tęcza (-85kg) zostali brązowymi medalistami.

Gratulujemy!