Koszykarze AZS-u nie zwalniają tempa

W trzecim meczu w tym sezonie zawodnicy Weegree AZS-u Politechniki Opole odnieśli trzecie zwycięstwo. Pokonali we własnej hali Rawię Rawicz 78:61 i umocnili się na czele tabeli gr. D rozgrywek II ligi.

Początek spotkania w hali przy ul. Prószkowskiej był piorunujący w wykonaniu akademików. Prowadzili 10:0, a skutecznością popisywał się center Jarosław Pawłowski, który w tym fragmencie gry zdobył siedem punktów. Goście pierwsze punkty zdobyli dopiero w 7. min, a po premierowej kwarcie przegrywali różnicą 14 „oczek”. Na początku drugiej kwarty było już nawet 25:9. Wówczas zespół z Rawicza mozolnie zaczął odrabiać straty. Przewaga opolan stale topniała i w 26. min na tablicy wyników był remis 45:45.

Wtedy nastąpił kluczowy moment meczu. Dwa razy za trzy punkty trafił Łukasz Wojciechowski, a raz Daniel Dawdo. Z psychologicznego punktu widzenia, to załamało zespół Rawii. Usilnie odrabiali dystans, doszli na remis i dostali trzy ciosy. Już się nie podnieśli. W 36. min po „trójce” Krzysztofa Chmielarza było 73:53, a najwyższą przewagę odnotowano w 39. min, kiedy to Przemysław Majka wykorzystał jeden z dwóch rzutów osobistych i był rezultat 78:57.

Kolejny mecz nasz zespół zagra w najbliższy weekend w Zielonej Górze z rezerwami ekstraklasowego Stelmetu. W 5. kolejce (20 października) będzie pauzował, bo w grupie D jest 13 zespołów i w każdej z kolejek jeden ma wolne. Szósta kolejka to wyjazdowy mecz z Koszem Pleszew (27 października). Dopiero w 7. serii spotkań AZS zagra u siebie. Będzie to 3 listopada, a na przeciwko stanie Turów Zgorzelec.

Weegree AZS Politechnika Opole – Rawia Rawicz 78:61 (20:6, 19:26, 17:17, 22:12)
AZS: Chmielarz 13 (2×3), Wojciechowski 16 (2×3), Leszczyński 4, Wilk 6, Pawłowski 14 – Dawdo 9 (1×3), Szlachetka 8 (1×3), Suda 2, Orębski 5, Majka 1. Trener Dominik Tomczyk.

Na zdjęciu w białej koszulce doświadczony center opolskiej drużyny Jarosław Pawłowski. Fot. Andrzej Klimek.