Koszykarze AZS-u zaczęli sezon od zwycięstwa

W pierwszej kolejce II ligi zawodnicy Weegree AZS-u Politechniki Opole w meczu derbowym zmierzyli się we własnej hali z AZS-em Nysa. Wygrali to spotkanie dość pewnie 87:72.

Pierwsze fragmenty meczu były dość nerwowe. Minęło prawie półtora minuty, gdy nastąpił pierwszy celny rzut. Udaną próbę za trzy punkty zaliczył Krzysztof Chmielarz, a kolejne punkty w meczu znów „trójką” zdobył Chmielarz. Opolanie prowadzili już 16:9, ale goście zmniejszyli straty i po pierwszej kwarcie przewaga gospodarzy była minimalna (16:15). W drugiej kwarcie podopieczni trenera Dominika Tomczyka odskoczyli, choć w 14. min nysanie prowadzili 26:20 po celnych „trójkach”: Tomasza Madziara, Dawida Braszki i Patryka Garwola. Potem nasi zawodnicy zanotowali serię 16 punktów z rzędu i prowadzili 38:27. Losy meczu całkowicie rozstrzygnęły się w trzeciej odsłonie. Gospodarze stale powiększali przewagę i po 30 minutach prowadzili 66:47. Takiej zaliczki nie sposób było roztrwonić.

Opolanie grali bardziej zespołowo. W dużej mierze o wyniku zdecydowało też to, że znacznie częściej trafili za trzy punkty. Mieli aż 14 celnych „trójek” podczas gdy goście osiem. W tym elemencie brylował nowy zawodnik w naszej drużynie Łukasz Wojciechowski, który sześć razy trafił za trzy punkty. W ekipie Weegree AZS zadebiutowało też dwóch 19-latków z ekstraklasowego GTK Gliwice: Dawid Dawdo i Mateusz Szlachetka. W ramach umowy szkoleniowej pomiędzy opolskim klubem i GTK ci dwaj młodzi zawodnicy oraz trzeci – Szymon Kiwilsza będą mogli występować w meczach II ligi jeśli trener GTK nie będzie ich akurat potrzebował w danej kolejce lub zaliczą krótkie epizody na parkietach krajowej elity.

Kolejny mecz Weegree AZS zagra na wyjeździe 6 października z Gimbasketem Wrocław. W 3. kolejce (13 października) znów będzie pełnić rolę gospodarza. Nie wiadomo jednak jeszcze gdzie zagra. Wkrótce w hali Politechniki ma się zacząć remont. Być może zacznie się on w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Jeśli tak się stanie, to nasz zespół podejmie Rawię w hali w Niemodlinie. Jeśli nie, to zagra jeszcze tak jak z AZS-em Nysa, w hali przy ul. Prószkowskiej.

Weegree AZS Politechnika Opole – AZS Nysa 87:72 (16:15, 24:16, 26:16, 21:25)
AZS Politechnika: Chmielarz 18 (3×3), Wojciechowski 20 (6×3), Leszczyński 15 (3×3), Pawłowski 10, Cichoń 5 (1×3) – Dawdo 8, Szlachetka 5 (1×3), Suda 4, Orębski 2. Trener Dominik Tomczyk.