Kowalski i Świdnicki w Kolejarzu

Bardzo dobra informacja dotarła do opolskich kibiców prosto spod Jasnej Góry. W sezonie 2021 skład OK Bedmet Kolejarza Opole wzmocnią młodzieżowcy Eltrox Włókniarza Częstochowa.

Mariusz Matkowski

Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski będą jeździć na pozycji gościa. Na podobnych zasadach w zespole PGE Ekstraligi będzie startował kapitan Kolejarza, Oskar Polis. Rozmowy prezesów obu klubów co prawda troszkę trwały, ale z pewnością warto było poczekać na porozumienie o współpracy. W siedzibie Włókniarza stosowną umowę podpisali Michał Świącik – prezes częstochowskiego klubu oraz prezes Kolejarza – Zygmunt Dziemba i członek zarządu Adrian Korol.

Współpraca ma polegać nie tylko na wzajemnym użyczaniu zawodników, lecz także na wspólnych treningach, korzystaniu przez obie drużyny z torów w Częstochowie i w Opolu, a także na każdym innym polu sportowym.

Poznajcie nowych Kolejarzy.

MATEUSZ ŚWIDNICKI urodził się 10.08.2001r., licencję „Ż” zdobył w Rybniku w 2016 roku, a jego klubem macierzystym jest CKM Włókniarz. Pierwszy raz na torze zadebiutował w 2017 roku w DMPJ w Częstochowie, zaś pierwsze indywidualne zwycięstwo wywalczył w Bydgoszczy w 3 . rundzie DMPJ. Sezon 2019 spędził w Krośnie i był jednym z czołowych młodzieżowców II ligi. Największe osiągnięcia Świdnickiego to: 2020r. – srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz drugą pozycję w Lidze Juniorów. Reprezentował nasz kraj w międzynarodowych zmaganiach do lat 19-tu. W Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów na torze w Gdańsku był czternasty, zaś w Pucharze Europy Par U-19 zdobył brązowy medal. Jak sam mówi jego ulubionymi torami są Wrocław i Opole, co tylko potwierdza dobry wybór prezesów Kolejarza.

 

BARTŁOMIEJ KOWALSKI urodził się 4.03.2002r., licencję zdobył w 2017, a przygodę z żużlem rozpoczynał w UKS „Jaskółki Tarnów”, później jeździł w Wandzie Kraków, potem parafował umowę ze Stalą Rzeszów, lecz z powodu problemów tego klubu stał się ponownie wolnym zawodnikiem i trafił pod Jasną Górę do Włókniarza, mimo, że starali się także o niego działacze z Torunia. We Włókniarzu w 2019 roku pełnił rolę rezerwowego, jednak z Gruchalskim i Miśkowiakiem wywalczyli wspólnie srebro w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Rok później wyczyn ten powtórzył w MMPPK oraz w DMPJ gdzie także wywalczył wspólnie z kolegami srebrne medale oraz drugie miejsce w Lidze Juniorów. Dobrze także spisywał się w drużynie Wilków Krosno na drugoligowym froncie.

 

Zdjęcia: archiwum klubowe OK Bedmet Kolejarz Opole i Eltrox Włókniarz Częstochowa