Kraków szczęśliwy dla młodych dżudoków z Opola

Krakowski Finał International Judo League rozgrywany 12-13 listopada okazał się dla zawodników z Opola bardzo udany.
Reprezentant JUDO MIZUKA Adam Hryniewicz zwyciężył w ogólnej klasyfikacji punktowej wszystkich siedmiu edycji IJL i to nie tylko w swojej kategorii wiekowej, Adam zdobył najwięcej punktów spośród wszystkich startujących zawodników!
Po serii siedmiu turniejów 6 złotych medali i srebrny medal wywalczony w Krakowie dał Adamowi zdecydowaną przewagę nad innymi zawodnikami i tytuł „najlepszego z najlepszych”.
Z dobrej strony pokazali się dżudocy UKS OKAY OPOLE. Oto wyniki jakie uzyskali: U15 – złote medale zdobyli Emilia Gonsior (70kg) oraz Andrzej Radzik (+81); V miejsca Daniel Górka (60kg) oraz Jakub Ziółkowski (46kg); VII miejsca Bartosz Gruchalski (42kg) oraz Jakub Dubikowski (55kg)! U13 brązowy medal Gracjan Lubasiński (42kg) V miejsce Zuzanna Klak (52kg)! U11 Złote medale zdobyli Monika Gonsior (40kg) oraz Mateusz Pankowski (36kg)!
Dwa wyróżnienia dla zawodników UKS OKAY OPOLE w ramach podsumowania rankingu IJL 2016. W grupie wiekowej U13 w pierwszej 5 znalazł się Bartosz Gruchalski! W najstarszej grupie -U15 – I miejsce zajął Daniel Górka!
JUDO AZS OPOLE także wywalczyli kilka krążków. W kategorii U15 młodziczka Amelia Konfisz zajęła II miejsce w kat. wagowej do 57 kg. W kategorii U13 do 37 kg. Anna Świtniewska zajęła II, a Ewa Juszczak III miejsce, natomiast Wiktoria Dora w kat. do 31 kg – II miejsce. W U11 ponownie Wiktoria Dora tym razem I miejsce do 28 kg, Dawid Kopczyński III miejsce do 33 kg, a Maciej Kozłowski V miejsce do 36 kg.
Po zawodach, nagrodach i gratulacjach oczywiście był czas na….trenowanie. Dwa treningi techniczne i randori w niedzielę na pewno przyczyniły się do podwyższenia umiejętności wszystkich opolskich judoków.