Lider FELO się męczył, ale nadal ma komplet punktów

W 10. kolejce Futsal Extra Ligi Opola (FELO) padało średnio ponad 10 bramek na mecz.  

Marcin Sagan

Najwięcej, bo 13 goli padło w spotkaniu lidera – Kopalmatu z przedostatnim w klasyfikacji zespołem Wojciobusu Profi Art. Skazywany na pożarcie Wojciobus mocno postraszył mającego komplet punktów lidera. Ostatecznie Kopalmat zdobył o jednego gola więcej i zrobił kolejny krok w kierunku mistrzostwa. Osiem punktów przewagi nad wiceliderem – Wikingiem Alibabą na cztery kolejki przed końcem to potężna zaliczka. Nie ma chyba możliwości by Kopalmat nie triumfował w rozgrywkach.

Z kolei Wiking Alibaba pokonał 7-4 ostatni w tabeli zespół Na Topie i umocnił się na 2. miejscu. W walce o miejsce na podium ważne zwycięstwo odniosła ekipa The Zigers, która wygrała z ADL UNS 6-4. W klasyfikacji strzelców duży krok w kierunku zdobycia korony zdobył Dawid Dulski z Wikinga. Cztery razy trafił do siatki i powiększył przewagę nad grupą pościgową. Wicelider – Marcin Wacha (Wiking Alibaba) zdobył dwie bramki i ma ich 14 czyli o cztery mniej niż Dulski. Na trzecie miejsce wysforował się Adam Berbelicki (The Zigers). Zdobył on trzy gole i ma ich w dorobku 12.

W planie rozgrywek jest 14 kolejek. Terminy, gdy w Stegu Arenie odbędą się zmagania w czterech pozostałych do końca seriach to: 2, 9, 16 i 23 lutego.

Wyniki 10. kolejki FELO: ADL UNS – The Zigers 4-6 (Perz i Pluciński po 2 – Berbelicki 3, Węgrzyn, Łada, Brodowski); Mortal Football World – Patriotic 5-2 (Lewin, Wacha po 2, Kabarowski – Ciach, Gibała); Wiking Alibaba – Na Topie 7-4 (Dulski 4, Nesterów, Job, Stencel – Grendziak 2, Matyjaszczyk, Budzanowski); Wojciobus Profi Art – Kopalmat 6-7 (Hawryliuk 3, Hołowatyj, Stralenia, Karoń – P. Tramsz 3, Tomczak, Znajda, K. Tramsz, Morka).

W tabeli po 10 kolejkach z kompletem 30 punktów prowadzi Kopalmat. Kolejne lokaty: Wiking Alibaba (22 pkt), The Zigers (18 pkt), Mortal Football World (16 pkt), ADL UNS (13 pkt), Patriotic (9 pkt), Wojciobus Profi Art (7 pkt), Na Topie (3 pkt).

Na zdjęciu zawodnicy The Zigers, którzy dzięki wygranej z ADL UNS przybliżyli się do podium w końcowej klasyfikacji. Fot. Mariusz Matkowski.