Magdalena Zych zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy!

Magdalena Zych reprezentująca barwy AZS-u Politechniki Opolskiej zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy, które już w przyszłym tygodniu odbędą się w Gdańsku. Warto podkreślić, że 16-latka już jakiś czas temu na dobre zadomowiła się w reprezentacji Polski.

Piotr Jankowski

2020 rok był niezwykle udany dla opolanki, która zdobyła trzy brązowe medale mistrzostw Polski. Kwalifikację wywalczyła podczas Pucharu Polski na opolskim Toropolu. – W ogóle nie czuję tego, że w kadrze jestem najmłodsza. Z resztą, osobiście bardzo dobrze czuję się w takich sytuacjach. W kadrze panuje świetna atmosfera i bardzo się z tego cieszę, że mogę być jej częścią – opowiada Magda.

Opolance udało się zakwalifikować jako piątej zawodniczce do sztafety reprezentacji Polski. Oznacza to, że znalazła się w rezerwie, a swoją szansę z orzełkiem na piersi dostanie w sytuacji, gdy tak zadecyduje trener, bądź któraś z zawodniczek dozna jakiegoś urazu.

Mistrzostwa Europy w short tracku mają odbyć się w dniach 22-24 stycznia w gdańskiej hali Olivia. To jedna z niewielu imprez o tak wysokiej randze, które planowane są w Polsce. – Na pewno mistrzostwa Europy w dzisiejszej sytuacji są łatwiejsze do zorganizowania niż, np. mistrzostwa świata, bo nie wymaga dalekich podróży. W zasadzie, przy odpowiedniej logistyce, każdy zawodnik może dojechać samochodem – przyznaje Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Impreza będzie transmitowana w największych europejskich stacjach telewizyjnych m.in. w Niemczech, Holandii, Rosji czy Włoszech, gdzie short-track cieszy się ogromną popularnością. Tym bardziej mocno kibicujemy opolance, aby miała okazję pokazać się z jak najlepszej strony.

Na zdjęciu Magdalena Zych podczas treningów w Opolu. Fot. Andrzej Klimek