Medalistki olimpijskie w Opolu

Od dziś do soboty 20 kwietnia na Toropolu goszczą dwie mistrzynie olimpijskie w łyżwiarstwie figurowe: Julia Lipnicka i Jelena Iljinych. Rosjanki poprowadzą seminarium treningowe.

Marcin Sagan

Organizatorem seminarium jest klub Piruette Opole. Przyjechali na nie łyżwiarze nie tylko z Polski, ale również z innych krajów. Treningi mają charakter zamknięty.

Obie zawodniczki są mistrzyniami olimpijskimi w rywalizacji drużynowej z igrzysk w Soczi w 2014 roku. Lipnicka to solistka, a Iljinych startowała w parach tanecznych. Największym sukcesem tej pierwszej jest wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy w 2014 roku. Lipnicka zakończyła karierę półtora roku temu w wieku zaledwie 19 lat. Od tego czasu pracuje jako trenerka. Jej popisowym elementem na lodzie były znakomite piruety i spirale.

Iljinych swoje największe sukcesy w parach tanecznych osiągnęła w duecie z Nikita Kacałapowem. Razem zdobyli w parze olimpijskie mistrzostwo w drużynie w 2014 roku, a w rywalizacji par tanecznych byli wówczas na trzecim miejscu i zdobyli brązowy medal.