Medalowe zdobycze KUBODO Opole

W duńskim Aarhus rozegrano rundę Pucharu Europy w strzelectwie sportowym w karabinowych konkurencjach na dystansie 300m. Reprezentacja Polski godnie broniła barw narodowych zdobywając 6 medali i ustanawiając 3 Rekordy Polski.

W pierwszym dniu rywalizacji w konkurencji karabinu standard 3×20 Mix, Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), zdobył indywidualnie brązowy medal wynikiem 584pkt., zaś w drużynie z Karoliną Kowalczyk (ŚLĄSK Wrocław) i Andrzejem Burda (KOBUDO Opole) zajęli 3 miejsce. Przypomnijmy, że od tego roku konkurencja Standard 3×20 jest rozgrywana w formule Open (kobiety i mężczyźni razem).

W drugim dniu rywalizacji rozegrano konkurencję karabinu mężczyzn 3×40. Tomasz Bartnik zajął  8 miejsce wynikiem 1171 pkt, zaś Daniel Romańczyk (AGAT Złotoryja) uplasował się na 17 miejscu z wynikiem 1145 pkt. Wygrał Karl Olson ze Szwecji wynikiem 1181 pkt. W tej samej konkurencji tylko w żeńskim wydaniu, Karolina Kowalczyk zdobyła brązowy medal zdobywając 1166 pkt. Wygrała Silvia Guignard (SUI) wynikiem 1177pkt.

Ostatni dzień rywalizacji należał do „leżakowców”. I tu sporą niespodziankę sprawił zawodnik KOBUDO Opole, Andrzej Burda, zdobywając wynikiem 599 pkt. złoty medal w konkurencji  karabinu mężczyzn 60 strzałów leżąc. Wynik 599 pkt. jest wyrównaniem Rekordu Polski Daniela Romańczyka z Thun (SUI) z 2019 roku.  Drużyna uzupełniona o Tomasza Bartnika (strzelił 595pkt.) i wspomnianego Daniela Romańczyka (594pkt.), ustanowiła drużynowy Nowy Rekord Polski poprawiając stary o 3 pkt., który ustanowiony został w Thun w 2019 roku w składzie: Daniel Romańczyk, Andrzej Burda, Jacek Święty.

W kobiecej odmianie tej konkurencji Karolina Kowalczyk zdobyła, mimo kontuzji nogi, pięknym i bardzo szybko strzelonym wynikiem 597pkt., brązowy medal. Jest to również Nowy Rekord Polski poprawiony o 1 pkt, który poprzednio należał do Pauli Wrońskiej (AMICUS Lębork).

 Galeria zdjęć >>> TUTAJ

info i zdjęcia klubowe