Michał Szczepaniak kolejnym wzmocnieniem Kolejarza

Michał Szczepaniak kolejnym wzmocnieniem Kolejarza

Zarząd żużlowego Kolejarza Opole wraz z trenerem Piotrem Żyto, nie zatrzymują się w kompletowaniu składu na sezon 2019.

Mariusz Matkowski

Ostatnie kilka dni przyniosły kilka bardzo miłych niespodzianek. Po czwartkowej „bombie” transferowej i zakontraktowaniu doświadczonego Duńczyka Bjarne Pedersena, a dzień wcześniej Rosjanina Ilji Czałowa przyszedł czas na kolejne nazwisko. Jest nim doświadczony 35-letni Michał Szczepaniak. Po Hubercie Łęgowiku i Oskarze Polisie, którzy zostali w klubie na kolejny sezon, Szczepaniak jest trzecim polskim seniorem w składzie.

W ostatnim sezonie jeździł on w I lidze w barwach Wybrzeża Gdańsk. Wystąpił we wszystkich 14 meczach zespołu z Pomorza i pojechał w 61 biegach. Startował więc regularnie, a „wykręcił” średnią 1,492 punktu na bieg. Dała mu ona 35. miejsce w klasyfikacji wszystkich zawodników I ligi. Może wynik ten nie jest imponujący, ale to była jedna I liga gdzie jest wyższy poziom niż o klasę niżej, gdzie jest Kolejarz. Jak na warunki II ligi Szczepaniak to bardzo solidny zawodnik.

Tą samą drogę, co nowy nabytek przeszedł rok temu wspomniany Łęgowik. Przeniósł się z Gdańska do Opola i wyszło mu to na dobre. Zaczął zdobywać punkty i zadomowił się na dobre w naszej ekipie. Oby podobnie było w przypadku Szczepaniaka.

Kadra Kolejarza obecnie liczy siedmiu zawodników: Kevin Woelbert, Denis Gizatullin, Hubert Łęgowik, Oskar Polis, Ilja Czałow, Bjarne Pedersen oraz Michał Szczepaniak.

Zdjęcia autorstwa Grzegorza Przygodzińskiego