Michalski piąty na MŚ w podnoszeniu ciężarów

Michalski piąty na MŚ w podnoszeniu ciężarów

Arkadiusz Michalski nie wziął przykładu ze swojego kolegi klubowego z Budowlanych Opole Krzysztofa Zwarycza i zakończył zawody na piątym miejscu w kat. 105 kg. w MŚ w Anaheim.

W dwuboju uzyskał wynik 393 kg a stawka 27 najlepszych zawodników świata nie była łatwa do pokonania.

Opolanin w rwaniu rozpoczął dobrze zaliczając pierwsze podejście z ciężarem 173 kg. Niestety, było to jedyne dobre podejście, pozostałe dwa nie wyszły już naszemu zawodnikowi.

W podrzucie Michalski zaprezentował się dużo lepiej awansując z 13 miejsca w stawce, na piątą pozycję. Jednak i tutaj zaliczył tylko jedno dobre podejście. Zaliczył 220 kg, a podejścia do 227 kg nie udały się.

W podrzucie zwyciężył Koreańczyk Seo Huiyeap 222 kg, przed Plesnieksem 222 kg i Hashemi 221 kg. Czwarty był Arkadiusz Michalski z 220 kg. Po podsumowaniu, 404 kilo w dwuboju dało złoto Irańczykowi,– srebro Plesnieksowi z wynikiem 402 kg a brąz Jefremowi z 399 kg. Tuż za podium uplasował się Koreańczyk Seo Huiyeap 394 kg.

Opolaninowi do medalu wiele nie brakowało, jednak zawodnik Budowlanych kolejny raz potwierdził, że należy do najlepszych ciężarowców na świecie.