Młody tenisista z Opola notuje dobre wyniki

Mający 10 lat Jan Chłodnicki z naszego miasta w kończącym się miesiącu zanotował na swoim koncie trzy zwycięstwa w tenisowych turniejach w kategorii skrzatów (do lat 12).
Janek gra w tenisa od pięciu lat. Ćwiczy pod okiem trenera Witolda Dzideczka na kortach Bazasport przy ul. Oleskiej koło stadionu Odry. Jest również członkiem czeskiego klubu Start Ostrawa. W każdy piątek trenuje w Czechach.
W październiku wywalczył trzy złote medale w turniejach tenisowych w kategorii skrzatów (do lat 12). Zajął 1. miejsce w singlu w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Krzyckim Klubie Tenisowym we Wrocławiu (startowało 23 zawodników, zanotował sześć wygranych meczów) i drugie miejsce w deblu w parze z Karolem Skórnickim. Ponadto w Ściegnach koło Karpacza odbył się turniej „Puchar Family Tennis Camp”. Tam Janek w gronie 16 uczestników okazał się najlepszy wygrywając sześć pojedynków. Wreszcie w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym z udziałem głównie zawodników z Dolnego Śląska w Szczawnie zwyciężył w grze podwójnej występując w duecie z Mateuszem Faliszem, a w singlu wśród 18 zawodników zajął 3. lokatę.
Jankowi wypada życzyć wytrwałości w trenowaniu ciężkiej dyscypliny jaką jest tenis. Będziemy trzymać kciuki by tak było  i może doczekamy się za kilka lat opolanina na kortach Wimbledonu w Londynie czy Rolanda Garrosa w Paryżu.
Na zdjęciu Jan Chłodnicki. Fot. Archiwum prywatne.