Młodzi piłkarze w najlepszej ósemce w Polsce

Po wygranych eliminacjach na szczeblu wojewódzkim, młodzi piłkarze Rodła Opole wybrali się do Warszawy by powalczyć o Puchar Prezesa PZPN. Zespół prowadzony przez duet trenerów Tomasz Ciastko – Kazimierz Kucharski wypadł tam bardzo dobrze, docierając podobnie jak rok temu do ćwierćfinału.

Piotr Jankowski

Zespół Rodła nie jechał na finał jako ekipa nieznana. Rok temu drużyna prowadzona przez Grzegorza Bryłkę wyeliminowała bowiem w stolicy faworyzowaną Legię Warszawa i Jagiellonię Białystok. Dzięki temu awansowała do ćwierćfinału w zmaganiach rocznika 2007. W tegorocznym turnieju o Puchar Prezesa PZPN, rok młodsi chłopcy wypadli równie dobrze, także kwalifikując się do najlepszej ósemki w Polsce.

Nasz zespół w kategorii do lat 12 najpierw stanął przeciwko Pogoni Szczecin, zwyciężając po serii rzutów karnych. W kolejnym meczu grupowym pokonał Stal Rzeszów 2-1, a organizatorzy zgodnie przyznali, że było to najbardziej emocjonujące spotkanie w całym turnieju. W ostatnim meczu młodzi piłkarze potrzebowali tylko jednego punktu, by dostać się do ćwierćfinału, co się udało po remisie z Drukarzem Warszawa. W kolejnej fazie spotkali się z silnym Hutnikiem Kraków, któremu ulegli 0-4.

Mimo, że opolskiej drużynie nie udało się awansować do strefy medalowej, mamy duże powody do zadowolenia, bowiem już drugi rok z rzędu nasz młodzieżowy zespół znalazł się w gronie ośmiu najlepszych polskich klubów. Turniej wygrała poznańska Akademia Piłkarska Reissa, która rok temu triumfowała w kategorii wiekowej do lat 11.

Skład Rodła: Bartosz Kucharski, Piotr Kamiński, Oskar Śleziak, Aleksander Pietrzyk, Hubert Czaja, Wiktor Paluch, Kacper Ciemny, Bartosz Oleś, Maciej Kłosko, Kajetan Drosik. Trenerzy: Tomasz Ciastko, Kazimierz Kucharski.

Zachęcamy do obejrzenia wideo z całego turnieju, przygotowanego przez organizatora.