Młodzi szczypiorniści z Orła Opole grali na dużym międzynarodowym turnieju w Słowenii

Podopieczni trenera Bogumiła Barana brali udział w międzynarodowych zawodach „Eurofest”, które odbyły się w miejscowościach Koper i Izola.

Marcin Sagan

Zespół Orła występował w kategorii młodzika (rocznik 2004-05). W niej do rywalizacji przystąpiło 28 drużyn z kilkunastu krajów. Oprócz gospodarzy ze Słowenii jeszcze m.in. z: Rosji, Francji, Czech, Danii, Szwajcarii, Szwecji, Węgier, Austrii czy Niemiec. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy po siedem ekip. Grano systemem „każdy z każdym”. Orzeł rozegrał sześć spotkań grupowych. Do dalszej fazy czyli półfinałów awansowali tylko zwycięzcy grup. Pozostałe zespoły zakończyły rywalizację w turnieju. Opolski zespół wygrał trzy spotkania i tyle samo przegrał, co dało mu 4. miejsce w grupie, a w końcowej klasyfikacji pozwoliło zająć miejsca w przedziale 13-16.

Opolanie wygrali z: rosyjskim HS Petersburg 23-18, francuskim HB Oajlp 14-10 i słoweńskim RK Brezice 19-15. Porażki odnotowali natomiast ze: szwedzkim HK Aranas 12-16, czeskim HCB Karwina 13-14, francuskim AHB Selestat 14-17.

– Mecze z rówieśnikami z Francji, Czech, Rosji, Słowenii oraz Szwecji dostarczyły naszym chłopakom niezapomnianych emocji oraz dużego bagażu doświadczeń – mówił trener Baran. – Dla wielu z nich był to kolejny turniej o randze międzynarodowej, a wśród swoich rywali mieli czołowe europejskie zespoły. Jednak sam wyjazd to nie tylko sportowa rywalizacja, od początku nie brakowało atrakcji dla wszystkich uczestników. Wybraliśmy się na wycieczkę po przepięknym kurorcie jakim jest Izola. Czas wolny od meczów spędzaliśmy nad morzem w miasteczku Koper, gdzie była okazja do relaksu i dobrej zabawy, natomiast wieczorami każdego dnia odbywały się dyskoteki dla młodzieży oraz koncerty.

Na zdjęciu opolska ekipa, która była na turnieju w Słowenii. Fot. archiwum klubowe.