Młodzież walczyła na turnieju dżudo w Bytomiu

W zmaganiach z cyklu International Judo League wzięło udział 758 zawodników z 73 klubów z Polski, Ukrainy, Słowacji i Czech. Wśród nich byli też reprezentanci Opola z AZS-u i Mizuki.

Marcin Sagan

Turniej w Bytomiu był trzecim w tegorocznym cyklu IJL. Tych turniejów będzie osiem, a ostatni z nich odbędzie się w Opolu i będzie memoriałem znakomitego trenera – Edwarda Faciejewa. W zmaganiach cyklu IJL startują zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych: do 11, 13 i 15 lat. W każdej z nich jest podział na kategorie wiekowe oraz oczywiście na dziewczęta i chłopców. Na zawodach w Bytomiu odbyły się też zmagania w kategorii do lat 17.

Przedstawiciele Mizuki na podium stawali pięć razy w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Złoty medal wywalczył w kategorii do lat 17 Adam Hryniewicz. W wadze do 46 kg tej kategorii wiekowej było trzech zawodników. Nasz dżudoka, który nominalnie startuje w gronie 15-latków, wygrał dwie walki i triumfował w starszej kategorii. Srebro wywalczyli: Wiktor Wołąsewicz (do lat 11) i Karol Wichłacz (do lat 13), a brązowe medale Nina Wojciechowska (do lat 13) i wspomniany Hryniewicz w swojej nominalnej kategorii wiekowej – do lat 15.
Ponadto z 16-osobowego składu Mizuki na zawody w Bytomiu warto jeszcze wspomnieć o dokonaniach osób walczących w kategorii do lat 11. Szymon Konior zajął 5. miejsce, Zuzanna Ujma oraz Maja Warzecha zostały sklasyfikowane na 7. pozycji, a Przemysław Marek na 9.

Z przedstawicieli AZS-u najlepiej spisał się Maciej Kozłowski. Zdobył on złoty medal w wadze do 50 kg wśród 13-latków. Na 2. miejscu w swoich kategoriach wagowych i wiekowych uplasowali się: Ewa Juszczak (do lat 15) i Szymon Banach (do lat 17). Trzecie miejsce wywalczył Fabrycjusz Tarkowski (do lat 15), a dziewiąty był Gracjan Lubasiński (do lat 15).

Na zdjęciu reprezentanci Mizuki Opole na zawodach w Bytomiu. Fot. archiwum klubowe.