MMTS Kwidzyn lepszy o jedną bramkę

MMTS Kwidzyn lepszy o jedną bramkę

Gwardia Opole w siódmej serii PGNiG Superligi przegrała 22-23, choć goście z Kwidzyna pierwsze prowadzenie objęli dopiero w 43. minucie.

Spotkanie zespołów, które w poprzednim sezonie rywalizowały w ćwierćfinale świetnie rozpoczął kapitan Gwardii Mateusz Jankowski. Szybko zdobył cztery bramki, a ponieważ wraz z kolegami bardzo solidnie bronili dostępu do swojej bramki prowadzili 6-2. Kolejne minuty już tak mocne w wykonaniu gospodarzy nie były.

Dwa przechwyty na trafienia zamienił Kelian Janikowski, a gwardziści zanotowali serię czterech błędów i w 18 minucie był remis 7-7. Wzorowa i efektowna akcja duetu Karol Siwak – Jankowski oraz parada Adama Malchera sprawiły, że miejscowi odzyskali prowadzenie. Bramkarz Gwardii w końcówce pierwszej połowy był bohaterem gospodarzy. Złapał dwa karne (Michał Potoczny i Przemysław Rosiak), a Patryk Mauer i Kamil Mokrzki doprowadzili do stanu 12-9.

Po przerwie Jankowski trafił na 14-11, a ofiarna interwencja Krzysztofa Szczeciny, który dostał piłką przypadkowo w twarz pozwoliła jego drużynie dojść na 16-14. Po przechwycie nie pomylił się Adrian Nogowski, a po pudle Michała Milewskiego karnego na 17-17 skończył Potoczny. Właśnie ten ostatni okazał się kluczowy, gdyż seryjnie wykorzystywał karne, a z dystansu wspierał go Maciej Pilitowski. Tymczasem gwardziści zanotowali kolejne dwie straty i MMTS wygrywał w 51 minucie 21-18.

Brawurowa akcja Kamila Mokrzkiego do Jankowskiego sprawiły, że przewaga gości stopniała do bramki, a po przekroczeniu Michała Pereta Antoni Łangowski doprowadził do remisu po 22. Za chwilę Malcher odbił karnego Nogowskiego, ale Mokrzki zderzył się z Jankowskim i wpadli w pole bramkowe rywala. W odpowiedzi prowadzenie MMTS-owi dał Pilitowski. Spudłował jeszcze Mokrzki, a szczypiorniści z Kwidzyna nie dali sobie już odebrać piłki.

 

KPR Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn 22-23 (12-10)

Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak, Siwak 1, Zarzycki, Łangowski 3, Tarcijonas, Mokrzki 5, Dementev 1, Jankowski 8, Zadura 1, Mauer 2, Milewski, Morawski 1.

MMTS: Szczecina, Dudek – Genda, Kryński 2, Krieger 2, Peret 2, Szpera, Rosiak, Nogowski 3, Potoczny 6, Janikowski 2, Żurawski, Pilitowski 4, Bąk 2.

Sędziowały: Joanna Brehmer (Mikołów) i Agnieszka Skowronek (Ruda Śląska).

Kary: Gwardia 6 minut – MMTS 4 minuty.

Widzów: 1500.