Motocykliści opolskiego Hawi utrzymali wysokie pozycje w SuperEnduro

Tegoroczna rywalizacja w SuperEnduro powoli wkracza w decydującą fazę. W Roszkowie rozegrano szóstą rundę mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Motocykliści podzieleni na klasy kilkakrotnie pokonywali w określonym czasie 400-metrowy tor naszpikowany różnymi przeszkodami.

Aleksander Gotkowski w mistrzowskiej najmocniejszej klasie Open trzykrotnie meldował się na mecie czwarty i zawody ukończył poza podium, jednak wywalczone punkty pozwoliły zachować mu trzecią lokatę w klasyfikacji sezonu. Rywalizację zdominował Emil Juszczak (BKFM Słopnice), który tym razem pierwszy start miał nieudany i na mecie zameldował się trzeci. Później wszystko już wróciło do normy i po raz szósty stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął Grzegorz Kargul (CKM Cieszyn), który po dłuższej przerwie w dobrym stylu powrócił na superendurową trasę. Trzecie miejsce padło łupem Jana Gąsienicy-Daniela (TKM Zakopane).

W klasie Junior bezkonkurencyjny okazał się Kacper Baklarz (BKM Bielsko-Biała), który w klasyfikacji sezonu mocno zbliżył się do liderującego Patryka Kuleszo z Hawi. Nasz zawodnik pojawił się na starcie odczuwając jeszcze bóle spowodowane upadkiem podczas poprzedniej rundy. W pierwszym wyścigu przyjechał drugi, ale w kolejnych pomimo ambitnej jazdy meldował się na mecie czwarty i suma wywalczonych punktów ostatecznie dała mu czwarte miejsce w zawodach. Zwyciężył Baklarz przed Szymonem Kusem (AMK Nowy Targ) i Arturem Pietrzakiem (BKFM Słopnice).

W pucharowej klasie Master Mieszko Gotkowski w pierwszym starcie minął linię mety jako trzeci, a w kolejnym był drugi i dzięki lepszemu bilansowi uzyskanych czasów zajął drugie miejsce w zawodach przed Bartłomiejem Niedziółką (GKM Kamionka). Triumfował z kompletem punktów Michał Włodarczyk (ŁKM Łódź), który w klasyfikacji sezonu ma już tylko dziewięć punktów straty do prowadzącego Gotkowskiego.

Na zdjęciu Aleksander Gotkowski. Fot. Enduro DKA/archiwum klubowe