Na kłopoty Sparwasser. Odra II – Fortuna 6-1

W drugim meczu, w IV lidze rezerwy Odry podejmowały w Centrum Sportu Fortunę Głogówek. Od początku spotkania widać było dużą motywację piłkarzy z Opola, którzy przewyższali rywali techniką i szybkością.

Andrzej Klimek

Już w 3 minucie gospodarze mieli rzut rożny, a w 5 min Michał Surzyn zdobył pierwszą bramkę dla Odry otwierając worek z bramkami. Jeszcze dobrze piłkarze Głogówka nie doszli do siebie po straconej bramce, a 3 minuty później z 11 metrów pięknym strzałem podwyższył wynik na 2-0 Jan Dąbrowski. Fortuna po stracie drugiej bramki nie była w stanie skutecznie zagrozić gospodarzom i podjąć z nimi równorzędnej walki. Ciągłe ataki i dobre akcje gospodarzy przyniosły trzecią bramkę. W 23 minucie meczu Michał Sparwasser ładnym strzałem zza pola karnego, trafił w samo okienko ustalając wynik pierwszej połowy.

Drugą to goście rozpoczęli od ataku. Dogodną sytuację bramkową mieli już w 46 minucie i szansę na zmniejszenie start, jednak piłka po strzale zawodnika Fortuny minimalnie minęła bramkę Sapielaka. Do 63 minuty mecz był w miarę wyrównany, kiedy to w zamieszaniu pod bramką przyjezdnych Kacper Stępień pokonał kolejny raz bramkarza Głogówka umieszczając futbolówkę w siatce. Na 23 minuty przed ostatnim gwizdkiem, nieoczekiwanie bramkę, jak się okazało honorową dla gości zdobył Tomasz Hajduk. Gospodarze po straconej bramce ponownie wzięli się do roboty a bohaterem końcówki meczu był Sparwasser, który dwukrotnie pokonał Derlikiewicza w 79 i 87 minucie ustalając wynik spotkania na 6-1 dla Odry.

Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom niebiesko – czerwonych, jednak w szczególności Sparwasserowi, który w tym meczu zaliczył hattricka.

Kolejny mecz Odra II rozegra 12 sierpnia 2020 w Centrum Sportu w Opolu z LZS Olimpią Lewin Brzeski.

Odra II Opole 6-1 KS Fortuna Głogówek