Na mistrzostwach Polski w boksie zostały już tylko walki finałowe

Dziś (piątek 29 listopada) mamy w naszym mieście ostatni dzień 90. mistrzostw kraju w boksie. O godz. 16.30 w Stegu Arenie rozpocznie się gala finałowa. W planie jest osiem walk o złoto.

Marcin Sagan

Impreza z udziałem 142 zawodników zaczęła się w niedzielę, a szósty dzień będzie ostatnim. Walki eliminacyjne, ćwierćfinałowe i półfinałowe odbywały się w DomExpo przy ul. Kepskiej. Osiem ostatnich pojedynków odbędzie się w największej hali w mieście. Osiem, bo rywalizacja toczyła się ośmiu kategoriach wagowych.

Opole po raz drugi w historii gościło mistrzostwa kraju w boksie. W 1970 roku mistrzostwa odbywały się w Okrąglaku, dwa lata po jego wybudowaniu. Teraz dwa lata po oddaniu hali do użytku po gruntownym remoncie znów walczyć będą w Okrąglaku (obecnie noszącym nazwę Stegu Arena) najlepsi w kraju pięściarze.

Niestety mistrzostwa nie są udane dla zawodników Odry Opole. Żadnemu z dziewięciu naszych reprezentantów nie udało się awansować do ćwierćfinału czyli do czołowej ósemki.

Dziś walki finałowe. Gwiazdą mistrzostw jest 32-letni Mateusz Masternak występujący w wadze do 91 kg. Ma on za sobą bogatą karierę na zawodowym ringu. Stoczył na nim 46 pojedynków, z których wygrał 41. Był m.in. młodzieżowym mistrzem świata federacji WBC, walczył z bardzo poważnymi pięściarzami. Kilka tygodni temu ogłosił swoje odejście od boksu zawodowego. Jego celem jest awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio i walka w nich o medal. Początkiem tej drogi zawodnika reprezentującego klub KKB Kielce jest krajowy czempionat w naszym mieście.

Dziś kasy biletowe w Stegu Arenie otwarte będą od godz. 15.00. Od godz. 15.30 będzie można już wchodzić na trybuny. Początek gali finałowej zaplanowano na godz. 16.30.

Zestaw walk finałowych
Kat. 52 kg: Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin) – Jakub Słomiński (Wda Świecie)
Kat. 57 kg: Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) – Mateusz Wojtasiński (Adrenalina Wrocław)
Kat. 63 kg: Damian Durkacz (Concordia Knurów) – Mateusz Polski (KB Karlino)
Kat. 69 kg: Andrzej Swiatyj (Olimp Lublin) – Paweł Kastramin (ŻSB Warszawa)
Kat. 75 kg: Ryszard Lewicki (Skorpion Szczecin) – Rafał Wołczecki (Adrenalina Wrocław)
Kat. 81 kg: Sebastian Wiktorzak (Skorpion Szczecin) – Mateusz Goiński (Zagłębie Konin)
Kat. 91 kg: Mateusz Masternak (KKB Kielce) – Michał Soczyński (Paco Lublin)
Kat. +91 kg: Aleksander Stawirej (KS Kalisz) – Oskar Safarian (Concordia Knurów).

Na zdjęciu z prawej największa gwiazda mistrzostw – Mateusz Masternak. Powalczy on o złoty medal w wadze do 91 kg. Fot. Mariusz Matkowski.