Na przeciw Odry staną „Słonie” [VIDEO]

W piątek o godz. 19.00 na stadionie przy ul. Oleskiej piłkarze Odry zmierzą się ze spadkowiczem z ekstraklasy – Termaliką Nieciecza. Goście niespodziewanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli I ligi.

Marcin Sagan

Przed rozpoczęciem sezonu Termalica zdaniem bukmacherów była głównym faworytem rozgrywek. Po spadku z ekstraklasy w zespole zostało wielu kluczowych zawodników oraz niezwykle doświadczony trener Jacek Zieliński. Początek zmagań w wykonaniu popularnych „Słoni” jest jednak fatalny. W ośmiu rozegranych meczach zdobyli zaledwie pięć punktów wygrywając tylko jeden mecz. W pięciu ostatnich meczach zdobyli punkt, a trzy ostatnie mecze przegrali.

O tym, że absolutnie nie można się sugerować pozycją zajmowaną przez zespół z leżącej koło Tarnowa Niecieczy przekonuje wynik sparingu jaki zagrał on w miniony weekend. Termalica zremisowała z mistrzem Polski – warszawską Legią 0-0. Legia ma swoje kłopoty, ale to nie zmienia faktu, że bezbramkowy remis z ekipą ze stolicy ma swój wymiar. Odra w przerwie reprezentacyjnej (jej zaplanowany na 8 września wyjazdowy mecz z GKS-em w Katowicach odbędzie się w najbliższą środę) też grała sparing i przegrała z innym czołowym polskim zespołem – Lechem Poznań 1-4.

Termalica ma złą serię, a Odra dwa tygodnie temu przerwała taką. Po pięciu meczach bez wygranej pokonała w bardzo dobrym stylu u siebie Chrobrego Głogów 3-0. Obecnie niebiesko-czerwoni w tabeli są na 9. miejscu z dorobkiem 11 punktów w ośmiu meczach. Zwycięstwo w piątkowym meczu przesunęłoby Odrę w górę tabeli i jednocześnie sprawiłoby, że jak się wydaje mocny rywal „zagrzebie” się w strefie spadkowej. Goście będą jednak bardzo mocno zdeterminowani. Kolejna strata punktów jeszcze mocniej ograniczy ich szanse na powrót do ekstraklasy, a taki był cel przed sezonem. Przy okazji kolejnej straty punktów zdymisjonowany może zostać trener Zieliński. Niby sezon zaczął się niedawno, ale po piątkowym meczu obie ekipy będą miały już za sobą ponad 1/4 spotkań.

Skład Termaliki jest bardzo mocny, zespół gra ofensywnie. Zapowiada się więc bardzo ciekawe spotkanie. Wypada się na nie wybrać. Atutem Odry będzie własne boisko, za nią może też przemawiać wyższa pozycja w tabeli. Dodatkowo trener naszej drużyny Mariusz Rumak ma rozeznanie co do możliwości kilku zawodników rywali. W poprzednim sezonie prowadził bowiem Termalikę w 10 meczach ekstraklasy i zdobył z nią osiem punktów. Potem został zwolniony, a jego miejsce zajął Maciej Bartoszek. Szkoleniowiec Odry będzie miał więc coś do udowodnienia działaczom Termaliki. I to jest kolejny smaczek meczu, na który zapraszamy.

Zapraszają też piłkarze Odry, którzy wzięli udział w ciekawej akcji promującej mecz z Termaliką. Zresztą sprawdźcie na filmiku.

 Na zdjęciu do tekstu, z prawej strony obrońca Odry Łukasz Winiarczyk. Fot. Andrzej Klimek.