Na taki mecz Gwardii czekaliśmy. Jest efektowna wygrana

Opolscy szczypiorniści w meczu 8. kolejki PGNiG Superligi pokonali na wyjeździe Stal Mielec 39-28. Zwycięstwo różnicą 11 goli jest najwyższym naszego zespołu w tym sezonie.

Podopieczni trenera Rafała Kutpela wygrali wcześniej trzy mecze w lidze i jeden w Pucharze EHF. Żadne z tych zwycięstw nie było jednak wyższe niż różnicą dwóch bramek. W Mielcu Gwardia wygrała w niezwykle efektownym stylu, a dzięki zdobytym trzem punktom awansowała z 7. na 6. miejsce w tabeli.

Pierwszego gola w środowym meczu zdobył najskuteczniejszy zawodnik Gwardii Patryk Mauer, który i w starciu ze Stalą zdobył najwięcej bramek dla naszej ekipy. Po chwili było natomiast 3-1 dla opolan. Trzy kolejne bramki zdobyli mielczanie i w 11. min pierwszy i jedyny raz prowadzili. Wyrównany bój toczył się do 15. min. Wówczas było 6-6 i to był ostatni remis w tym spotkaniu. Potem Gwardia zaczęła „odjeżdżać”. Było 8-6 dla niej, potem 11-8, 14-9, a także 17-11. W ostatnim fragmencie pierwszej odsłony opolanie pofolgowali nieco i na przerwę schodzili z przewagą trzech goli (17-14).

Początek drugiej połowy, który zazwyczaj dla naszej ekipy był trudny w tym sezonie, rozwiał wszelkie wątpliwości. W 37. min było 22-15 dla Gwardii. Stal zebrała się na mały zryw i 40. min zmniejszyła straty do sześciu goli (przegrywała 19-25). Przez kolejne 10 minut gospodarze nie trafili jednak ani raz do siatki, a gwardziści zrobili to sześć razy. W 50. min było więc 31-19. Najwyższa przewaga gości wynosiła 14 bramek (36-22 w 55. min i 37-23 w 56. min). W końcówce meczu rozluźnieni opolanie pozwolili Stali na zniwelowanie nieco strat. Wygrana różnicą 11 goli jest jednak bardzo efektowna.

Nie tylko pierwszy raz w sezonie Gwardia wysoko wygrała, ale należy też podkreślić fakt wysokiej skuteczności w ataku. Do tej pory w dziewięciu meczach o stawkę jej największy dorobek to 30 goli – sześć dni temu w starciu z MKS-em Kalisz u siebie. Odnotować też należy debiut w naszej ekipie w meczu ligowym 18-letniego reprezentanta Polski juniorów – Dariusza Skraburskiego, który zdobył nawet jedną bramkę.

Teraz w rozgrywkach PGNiG Superligi nastąpi ponad dwutygodniowa przerwa reprezentacyjna. Po niej, w 9. kolejce nasz zespół zagra 2 listopada (godz. 18.30) przed własną publicznością z Chrobrym Głogów.

Stal Mielec – Gwardia Opole 28-39 (11-14)
Stal: Wiśniewski, Lipka – Ćwięka 2, Cuzic, Grzegorek 1, Mochocki 1, Wilk 6, Sarajlic 5, Krupa 4, Kowalczyk 3, Krępa 3, Pawłowski 2, Rutkowski 1, Miedziński, Skuciński. Trener Tomasz Sondej.
Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 2, Zarzycki 2, Siwak 5, Klimków 4, Zieniewicz 1, Morawski, Zadura 3, Jankowski 2, Kawka 2, Milewski 1, Mauer 9, Łangowski 7, Skraburski 1, Tarcijonas. Trener Rafał Kuptel.
Sędziowały: Joanna Brehmer (Mikołów) i Agnieszka Skowronek (Ruda Śląska). Kary: Stal – 4 min, Gwardia – 8 min. Widzów 280.

Na zdjęciu radość opolskiej drużyny po mecz w Mielcu. Fot. Archiwum klubowe

Terminarz, wyniki i tabela PGNiG Superligi (link do oficjalnej strony rozgrywek)