Narodowy Dzień Sportu zawita także do Opola

W najbliższy weekend w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany jest dzień otwarty. Wszystko to w ramach Narodowego Dnia Sportu. Nasze miasto również dołącza do akcji.

Ta polega m. in. na tym, że będzie można nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z wielu dyscyplin sportowych, a spora część chętnych będzie mogła odbyć trening z największymi sławami polskiego sportu – mistrzami i olimpijczykami.

Nie lada gratka czeka choćby na wszystkie dzieci w Opolu, które chciałyby spróbować swoich sił w jednej z ciekawszych olimpijskich dyscyplin, jaką jest szermierka klasyczna. W sobotę w godz. 11-14 bowiem do siebie zapraszają przedstawiciele Startu.

Tego samego dnia w godz. 10-18 w Konstantin Art School czekają zajęcia z różnych form tańca kangoo jump, taniec towarzyski, pole dance, belly dance, bachata, fitness.

W godz. 10-16 z kolei w Polly Art Academy zaplanowano bezpłatne zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Podobnie jak na zajęcia taneczne dla osób dorosłych w Salsa Fuerte. Te ostatnie jednak potrwają 60 minut w godz. 10-11.

To nie koniec, bo w niedzielę na piknik z judo zaprasza TS Gwardia Opole (hala przy ul. Kowalskiej). O godz. 10 pokazowy trening, następnie zumba dla całej rodziny, grill, gry i zabawy.