Nasi młodzi adepci dżudo startowali z powodzeniem

Reprezentanci klubów AZS Opole i Mizuka Opole walczyli z powodzeniem w Łodzi w turnieju International Judo League. Cykl IJL składa się z kilkunastu turniejów, w których młodzi adepci dżudo rywalizują o punkty w ogólnopolskim rankingu.

Marcin Sagan

Z AZS-u pod opieką trenera Grzegorza Kozdrasia do Łodzi wyruszyła trójka: Wiktoria Dora, Ewa Juszczak i Marcel Woźniak. Wszyscy spisali się fantastycznie, bo wygrali w swoich kategoriach wagowych i wiekowych. Bardzo zadowolona może być też trener Martyna Martynowicz z Mizuki. Na zawody zabrała szóstkę swoich reprezentantów i połowa z nich stanęła na podium w swoich kategoriach wagowych i wiekowych. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pastuszka, drugi był Wiktor Wołąsewicz, a trzecia Julia Cebula. Ponadto Nina Wojciechowska zajęła 4. miejsce, Karol Wichłacz był 5., a Oliver Zięba szósty.

Ponadto duża grupa reprezentantów Mizuki wzięła udział w zawodach Śląskiej Ligi Judo, które odbyły się w Koszęcinie. Przedstawiciele tego opolskiego klubu pierwszy raz wystartowali w tej imprezie.

W kategorii Funny Judo (początkowe grupy w rywalizacji najmłodszych dzieci) drugie miejsca zajmowali: Jan Róźański, Dariusz Janikowski i Wiktor Kielanowski. W kategorii 9-latków (rocznik 2009 i młodsi) w swoich kategoriach wygrywali Wiktor Kobyłkiewicz i Kacper Kobyłkiewicz. Drugie miejsca zajęli: Zuzanna Ujma i Igor Marcinkiewicz, trzeci był Dominik Kawa, a na czwartej pozycji uplasowali się: Michał Klamann i Karol Kielanowski.
Wśród 11-latków (rocznik 2007 i młodsi) zwyciężył w swojej kategorii 
Damian Mazurek, drugie miejsca zajęli Magdalena Pawlica i Jakub Bonkosh, a czwarty był Mateusz Słowiok.

Na zdjęciu trener Martyna Martynowicz z Mizuki wraz ze swoimi podopiecznymi, którzy startowali na zawodach w Łodzi. Fot. archiwum klubowe