Nasi szczypiorniści pomogli wygrać z Estonią

Dwóch zawodników Gwardii Opole było na zgrupowaniu polskiej kadry B, która rozegrała też dwa towarzyskie mecze z pierwszą reprezentacją Estonii. Oba zostały wygrane.

Marcin Sagan

Podczas gdy pierwsza reprezentacja Polski z bramkarzem Gwardii Adamem Malcherem na początku nowego roku była na turnieju towarzyskim w Hiszpanii, a w piątek i sobotę zagra towarzysko dwa mecze na wyjeździe ze Szwajcarią, jej zaplecze miało zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie. Na to zgrupowanie powołanych zostało dwóch zawodników naszego klubu: rozgrywający Maciej Zarzycki i lewoskrzydłowy Karol Siwak. Zespół prowadzony przez trenera Patryka Rombla zagrał dwa mecze kontrolne z pierwszą reprezentacją Estonii. Wygrał 26-25 (12-12) i 32-27 (19-12). Trener Rombel powołał na to zgrupowanie czterech środkowych rozgrywających, grali oni na zmianę stąd w pierwszym spotkaniu Zarzycki odpoczywał. W drugim grał i rzucił jedną bramkę. Siwak wystąpił w obu spotkaniach. W pierwszym nie zdobył bramki, w drugim dwie.

Następnym razem kadra Polski B zbierze się na zgrupowaniu na początku kwietnia. Sprawdzianem dla niej będzie przedmecz w Halle z zespołem Niemiec B przed spotkaniem pierwszych reprezentacji w ramach eliminacji mistrzostw Europy.

Siwak i Zarzycki wracają już do klubu, podobnie jak Dariusz Skraburski, który był na zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorów. Zagrała ona trzy mecze z zespołami klubowymi. Wszystkie przegrała. Z I-ligowymi: Stalą Gorzów 32-34 i Astromalem Leszno 22-25, a także ekstraklasowym Chrobrym Głogów 19-33.

Zawodnicy Gwardii przygotowują się natomiast do meczu 1/16 Pucharu Polski. Zagrają go w podopolskich Komprachcicach we środę 16 stycznia o godz. 19.00, a rywalem będzie I-ligowa Olimpia Piekary Śląskie. W przypadku zwycięstwa, mecze 1/8 finału odbędą się w weekend 19/20 stycznia, a tydzień później ćwierćfinały. Pierwszy mecz ligowy po ponad półtoramiesięcznej przerwie opolanie zagrają u siebie we środę 30 stycznia, a rywalem będzie Pogoń Szczecin.

Na zdjęciu dwaj zawodnicy Gwardii, którzy byli na zgrupowaniu polskiej kadry B we Władysławowie. Fot. archiwum klubowe.