Nasza drużyna koszykarska zbliżyła się do półfinału II ligi mężczyzn

W pierwszym meczu ćwierćfinału play off II ligi koszykarzy zespół AZS-u Politechniki Opole pokonał we własnej hali Deckę Pelplin 92:82.

Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Podopieczni trenera Dominika Tomczyka zrobili wielki krok w kierunku tego, by znaleźć się w najlepszej czwórce II ligi i pod względem czysto matematycznym zwiększyć swoje szanse na awans do I ligi z 37,5 procenta do 75 procent. Ostatecznie bowiem na zaplecze ekstraklasy awansują trzy zespoły z 54, które zaczęły ten sezon w II lidze.

Mecz znakomicie zaczęli goście. Po dwóch minutach gry prowadzili 8:0, a w 5. min było 13:2 dla nich. Nasz zespół ruszył jednak do odrabiania strat i po pierwszej kwarcie przegrywał tylko różnicą dwóch punktów. Na początku drugiej kwarty po celnym rzucie Łukasza Wojciechowskiego za trzy punkty wyszedł natomiast na prowadzenie 24:23, a kolejne fragmenty gry też należały do podopiecznych trenera Dominika Tomczyka. W 14. min było 31:23 dla nich. Rywale z Pomorza nie dawali jednak za wygraną i w 17. min wynik brzmiał już tylko 43:39 dla AZS-u.

W trzeciej kwarcie równo grający opolski zespół powiększał przewagę. Na 53 sekundy przed końcem tej odsłony sięgnęła ona 12 „oczek” (69:57). Ostatnia część gry to rozważna gra akademików. Kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Ich prowadzenie nie wynosiło mniej niż osiem punktów. W naszej ekipie było kilku zawodników, którzy zagrali bardzo dobry mecz. Dotyczy to zwłaszcza dwóch młodych graczy: Patryka Wilka i Mateusza Szlachetki. Pod koszami panował natomiast Adam Cichoń, który zaliczył aż 15 zbiórek.

Drugi mecz odbędzie się w Pelplinie w sobotę 27 kwietnia. Jeśli zwycięży Decka, to trzecie decydujące starcie ponownie odbędzie się w Opolu we wtorek 30 kwietnia. Lepszy z pary AZS Opole – Decka w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą pary: Żubry Białystok – Sudety Jelenia Góra. Pierwszy mecz w Białymstoku Żubry wygrały 98:90.

Weegree AZS Politechnika Opole – Decka Pelplin 92:82 (21:23, 22:16, 26:21, 23:22)
AZS: Chmielarz 17 (3×3), Wojciechowski 19 (2×3), Leszczyński 5 (1×3), Wilk 14 (2×3), Cichoń 10 – Szlachetka 23 (3×3), Suda, Pawłowski 4. Trener Dominik Tomczyk.

Na zdjęciu z piłką Patryk Wilk. Zaliczył on bardzo udany występ przeciwko drużynie z Pelplina. Fot. Andrzej Klimek.