Nasze „figurówki” pokazały się z dobrej strony

W Toruniu odbyły się międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym. Rywalizowano we wszystkich kategoriach wiekowych, a wśród startujących były cztery reprezentantki klubu Piruette Opole.

Marcin Sagan

W klasie złotej czyli kategorii wiekowej do 13 lat w gronie 10 startujących była Iwona Drelich i zajęła ona miejsce tuż za podium. Walka o czołowe lokaty była bardzo wyrównana. Zwyciężyła Alicja Rejment. Zawodniczka klubu Axel Toruń miała 49,30 pkt. Drugie miejsce zajęła Wira Szczerbliuk z Ukrainy (47,56 pkt), a trzecia Isabella Laverty z Finlandii (44,92 pkt). Opolanka miała natomiast rezultat 43,74 pkt.

W klasie srebrnej (do 11 lat) startowało natomiast 31 zawodniczek z Polski i Białorusi. Dominowały łyżwiarki zza wschodniej granicy. W czołowej dziesiątce było sześć Białorusinek. Zwyciężyła Zlata Alelianiuk, a trzy kolejne lokaty zajęły też Białorusinki. Piąta była Alekandra Janikowska, która przedzieliła rywalki z zagranicy. Szóste i siódme miejsce też bowiem zajęły zawodniczki z Białorusi. Na 8. miejscu była Zariana Zapolska, a na 9. trzecia z reprezentantek Piruette – Bożena Szymańska. Podopieczne pracującej w opolskim klubie rosyjskiej trenerski Swietłany Korobkowej w klasie srebrnej zajmowały najwyższe lokaty spośród zawodniczek z Polski.

Na zdjęciu (od lewej): trenerka Swietłana Korobkowa, Zariana Zapolska, Aleksandra Janikowska i Bożena Szymańska. Fot. archiwum klubowe.