Nasze młode łyżwiarki błyszczały w Nowym Targu

Kolejny bardzo dobry występ zanotowały zawodniczki klubu Piruette Opole. Na ogólnopolskich zawodach „O Złotą Łyżwę Podhala” siedem z nich stanęło na podium.

Marcin Sagan

Niespełna miesiąc temu opolanki świetnie spisały się w Katowicach w międzywojewódzkich mistrzostwach Polski południowej zajmując czołowe lokaty w swoich kategoriach. W Nowym Targu potwierdziły wysoką dyspozycję. Na imprezie startowało 10 reprezentantek opolskiego klubu, a siedem miejsc na podium to tak naprawdę 100 procent normy. Fizycznie więcej już być nie mogło.

Młode opolanki całkowicie zdominowały rywalizację w klasie srebrnej czyli w kategorii do lat 11. Zajęły bowiem pięć czołowych miejsc. Zwyciężyła Aleksandra Janikowska, druga była Natalia Radecka, a trzecia Bożena Szymańska. Tuż za podium na 4. pozycji znalazła się Katarzyna Kośniewska, a piąta była Anastasiia Bezuhla. Ósme miejsce zajęła Jagna Maślak. Jako, że w tej kategorii startowało sześć naszych łyżwiarek, a miejsca na podium były trzy, więc tu mamy wyjaśnienie dlaczego pod względem miejsc na podium zostało wyrobione 100 procent normy.

W klasie złotej (do lat 13) najlepsza okazała się Zariana Zapolska. W grupie B juniorek młodszych (do lat 15) startowały dwie zawodniczki z Piruette. Zwyciężyła Iwona Drelich, a druga była Weronika Ferlin. Z kolei w grupie A wśród juniorek młodszych 3. lokatę zajęła Jagoda Klisowska.

Na zdjęciu podium w klasie srebrnej. Od lewej: Natalia Radecka, Aleksandra Janikowska i Bożena Szymańska. Fot. archiwum klubowe.