Nasze siatkarki kontynuują zwycięski marsz

Występujące w I lidze zawodniczki Uni Opole wygrały szósty mecz z rzędu. Pokonały na wyjeździe 3:2 wyprzedzający je bezpośrednio w tabeli SMS Szczyrk i przeskoczyły go w klasyfikacji.

Marcin Sagan

Przed meczem młody zespół ze Szczyrku miał o jeden punkt więcej. O tym, że obie ekipy prezentują zbliżony poziom przekonały wydarzenia na parkiecie. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było bowiem pięciu setów. Opolanki są w tym sezonie specjalistkami od tie breaków. Po raz szósty stoczyły pięciosetowe starcie i po raz szósty takie starcie wygrały.

Mecz miał nierówny przebieg. W pierwszej odsłonie trwała zacięta walka. Nieznacznie lepsze okazały się gospodynie, które wygrały do 23. W drugiej partii to zespół Uni od początku miał przewagę i w efekcie gładko zwyciężył. W trzeciej partii nasze panie miały problem z powstrzymaniem ataków rywalek, a brylowała w nich Rozalia Hnatyszyn. Gospodynie zdobyły aż 16 punktów po atakach i wygrały 25:18. Jasne więc się stało, że podopieczne włoskiego trenera Nikoli Vettoriego nie zdobędą kompletu punktów. Świetnie się jednak zmobilizowały. W czwartej partii doskonale spisywały się w ataku zdobywając po urozmaiconych próbach aż 20 „oczek”. Zresztą spotkanie stało na dobrym poziomie. Obie ekipy popełniały bowiem mało błędów.

Ostatni set toczył się pod zdecydowane dyktando opolanek. W ich szeregach kolejny dobry mecz rozegrała środkowa Joanna Pacak. Skuteczna w ataku była też przyjmująca Marta Ciesiulewicz.

Już w najbliższą środę 5 grudnia opolanki w meczu kończącym pierwszą rundę fazy zasadniczej zagrają u siebie w Stegu Arenie ze spadkowiczem z ekstraklasy – ekipą Budowlanych Toruń. Rywalki w tym sezonie radzą sobie słabo i zajmują w tabeli trzecie od końca 12. miejsce. Ten mecz rozpocznie się o godz. 19.00. Natomiast cztery dni później w niedzielę 9 grudnia również u siebie w pierwszym spotkaniu drugiej rundy zagrają z innym spadkowiczem – MKS-em Dąbrowa Górnicza, który po 12 kolejkach zajmuje 3. lokatę.

SMS Szczyrk – Uni Opole 2:3 (25:23, 17:25, 25:18, 18:25, 9:15)
Uni: Mras, Ciesiulewicz, Pacak, Maternia, Gierak, Witowska, Szczygłowska (libero) – Gajer, Sobiczewska, Moczko, Michalak. Trener Nicola Vettori.

Zawodniczki Uni, tak jak na zdjęciu widać, mają powody do radości. Fot. Andrzej Klimek.

Wyniki i tabela I ligi siatkarek (link ponżej)

runda zasadnicza