Nie będzie meczu Kolejarza w najbliższą niedzielę

Zaplanowany na 5 maja mecz 5. kolejki II ligi żużlowej pomiędzy opolskim zespołem i Wandą Kraków został przełożony.

Marcin Sagan

Powodem tego są niekorzystne prognozy pogody na zbliżający się weekend. W Opolu ma bowiem padać deszcz. Nie chcąc niepotrzebnie wydawać pieniędzy na organizację spotkania czy przyjazd żużlowców działacze obu klubów podjęli decyzję o przełożeniu spotkania. Nowy termin ustalono na sobotę 29 czerwca i wówczas obie drużyny spotkają się na stadionie przy ul. Wschodniej.

To drugi z rzędu mecz opolskiej ekipy, który został przełożony. W niedzielę 28 kwietnia Kolejarz miał jechać w Krośnie z ekipą Wilków. To spotkanie z powodu opadów deszczu przeniesiono na 19 maja. Najbliższy mecz nasz zespół pojedzie w sobotę 11 maja na wyjeździe z Kolejarzem Rawicz.

Z kolei w czerwcu opolanie na własnym torze pojadą trzy mecze, a więc połowę z zaplanowanych w fazie zasadniczej tego sezonu spotkań w roli gospodarzy. Na 9 czerwca wyznaczono starcie z Kolejarzem Rawicz i będzie to najbliższy mecz naszego zespołu przed własną publicznością. Potem 23 czerwca mecz z Wilkami, a sześć dni później wspomniany z Wandą Kraków.